Genel

Su Evrensel Çözücüdür

Su vücutta kimyasal bir çözücü olarak çalışır. Kanınızın %de 83'ü sudur. Besinlerin, oksijenin ve atık ürünlerin taşınmasını sağlar. Elektrolik dengesini sağlar. Elektrolit sinir iletimi aracılığıyla beyne her türlü bilgiyi sağlar. Uygun elektrolit seviyesini korumak için hücre içi ve dışında su geçişleri olur. Vücut sıcaklığını düzenler. Su ter yoluyla vücudun serin kalmasını sağlar.

Terleme sadece vücudun kendini soğutma sistemidir. Su zihni açar. Performansı arttırır. Egzersiz sırasında terleme yoluyla kaybedilen su saatte 2 litre civarındadır. Egzersiz yapıyorsanız her 15 dk da bir su içilmesi gerekir. Su kaslara oksijen taşınmasına yardımcı olur. Açlık hissini azaltır.

Zayıflamak isteyen kişiler diyet yaparken bol su tüketirse bu su mide de hacim oluşturur ve tokluk hissi verir. Suyun daha bir çok faydası vardır o yüzden Susamayı beklemeden su için. Günde en az 2 litre su tüketin. Özellikle sıcaklarda insan vücudu daha çok ihtiyaç duyar. Sıcak havalarda su tüketimini arttırın. İdrar renginiz koyu sarı ise idrar yolu enfeksiyonundandır. İdrar yolu enfeksiyonunun da en önemli tedavisi sudur. Görüldüğü gibi su bir kahramandır. Hayatınızın her evresinde sizin yanınızda ve kurtarıcınızdır.

Bol su bol bol su…. İnsan vücudunun yarısını su oluşturur. Beynimizin ve kalbimizin %de 73 ünü akcigerimizin %de 83ünü su oluşturur. Hayatta kalmak için içtiğimiz suyu, günlük hayatta aktif olmamızı sağlayan bütün sistemlerimizin çalışması için su tüketmeliyiz.

Suyun vücuttan %1 azalması Susamayı tetikler.%5 azalsa kas gücü dayanıklılığı azalır. %20 azalsa ölümle sonuçlanır. İnsanın yaşaması için bu kadar önemli olan suyu bol bol tüketmeliyiz. Uzun yaşamak istiyorsak suya önem vermeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı