Genel

Su Olmasaydı Ne Olurdu?

Bir damla su bulunmasa ne olurdu! İnsanlar su için altından çok öderlerdi. Hayatı devam ettiren İnsan vücuduna yaşamına gerekli olan su, üzerinde gezdiğimiz toprak altına saklanan bir hazinedir. O pis denen toprak altından Canlara can olsun diye Çatlayan dudaklar susuzluğa kansın diye. Rabbimiz dupduru berrak buz gibi sular ihsan eder .

Toprak nelere can olur aslında. Az elimize bulaşsa yıkarız defalarca Su deyin çölde kalmışlara. Su su diye inleyenlere İsteseniz en değerli hazinelerini verirler. Su Olmazsa tatlı sular, tuzlu sular, Hayat su ile başlar. Uçar gider göçmen kuşlar, su olmazsa hayat biter. Çıkar bütün hastalıklar, başlar ise kuraklıklar. Bulunmaz elma, ayva, nar, su olmazsa biter hayat. Musluklardan akmaz sular, pislikten her taraf kokar. Yıkanamaz çamaşırlar, Su olmazsa hayat biter. İçme Suyunun Nitelikleri Su; kokusuz, renksiz, berrak ve içimi hoş olmalıdır. Sularda fenoller, yağlar gibi suya kötü koku ve tat veren maddeler bulunmamalıdır. Su tortusuz ve renksiz olmalıdır.

Su; hastalık yapan mikroorganizma ihtiva ermemelidir. Sularda bulunabilen ve insan sağlığı açısından zararlı biyolojik etkenler arasında patojen bakteriler, virüsler ve parazitler gelmektedir. Suların neden olduğu enfeksıyöz etkenler, hastalar ve portörler tarafından çevreye yayılmaktadır. Yörenin coğrafi konumu, alt yapı tesisleri, atık maddelerin gördüğü işlem,toplumun sosyo ekonomik yapısı gibi birçok faktöre bağlı olarak, patojen bakteriler ve diğer mikroorganizmalar dışkı ve benzeri yollarla sulara ulaşır. İçme suyu, oral-fekül enfeksiyon zincirinin en önemli halkasıdır. Suyla geçen enfeksiyonların önüne geçilmesi büyük ölçüde suyun bakteriyel kirliliğinin önlenmesi, suyun dezenfekte edilmesi ile olasıdır. Bilim adamları ve sağlık kuruluşları temiz su elde etmek için çalışmakta, su standartları geliştirmekte, içilebilir ve kullanılabilir özellikte olan sular için belirli kriterler ortaya koymaktadır. Bunların başında da su arıtma cihazları gelmektedir.

Türkiyede bir ilk olan Royal Green su arıtma cihazımız da bu konuda çok araştırılarak teknolojinin her türlü imkanindan yararlanılarak icat edilmiş bir üründür. İnsan sağlığı ilk şart olan ro su insanların damak tadına uygun bol mineralli bir su elde etmek için canla başla çalişmislardır. Bu çalışmalar sonucunda 8 filtre ile sudan zararlı bakteriler ayrıştırılmış ve mineralli ph değeri yüksek bir su elde edilmiştir. İnsan sağlığı üzerinde bu kadar duran royal green size ve sevdiklerinize sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. İnsanlar her geçen gün biraz daha bilinçlenerek araştırmacı bir yolla bize ulaşmış çoğu insanın evine kadar cihazımız girebilmiş ve %de 100 müşteri memnuniyeti kazanmıştır.

Sağlığını düşünen herkese 7/24 hizmetinizde…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı