Genel

Su ve Hayat

Susuz bir hayat düşünebilir misiniz? Hayatımızın her alanında su tüketen bir millet olarak bu mümkün değildir. Sabah kalktığımız da yüzümüzü yıkarız. Kahvaltı dan önce 1 bardak su tokluk hissi verir. Dişlerimizi fırçalarken suya ihtiyaç duyarız. Yemekten sonra suya ihtiyaç duyarız. Bulaşıkta, çamaşırda, ütüde, yeme de içme de her an her yerde suya ihtiyacımız vardır. Suyu içmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekir.

Susamayı beklemeden devamlı su tüketmeliyiz. Günde en az 2 litre su tüketmeliyiz. Vücudun suya yemekten daha çok ihtiyacı vardır. Yemeksiz bir kaç hafta durulur fakat susuz 2 hafta durulmaz. Su eşittir yaşam demektir, hayat demektir. Suyun olmadığını düşünün. Herşey kirli kalırdı, su temizliktir. Mikroplardan arındırır, su sağlıktır. Cildi canlandırır, besler, su güzelliktir. Karın doyurur, su tokluktur. Su hayatın her alanında her yerinde insan için bir vazgeçilmedir. Hamile insanlara bol su tavsiye edilir, kilolu insanlara bol su tavsiye edilir, böbrek hastalığına, idrar yolu enfeksiyonlarına, cilt hastalıklarına, akne ve sivilce gibi sorunlar da bol bol su içilmesi tavsiye edilir. Su antibiyotiktir. Suyu bol tüketen bir insana kismen sağlıklı diyebiliriz. Çünkü su gerçekten sağlığımız için çok önemli bir besindir. Sadece insanlar için değil her türlü canlı suya gereksinim duyar. Bu yüzden bol su tüketmeye özen göstermeliyiz. Balıkları düşünün su onların evidir. Sudan çıkardığınız anda can çekişmeye başlar.

Aslında insan vücudu da balık gibidir. Vücudu da susuz bırakırsanız organlar can çekişmeye başlar yani zamanla işlevlerini yitirir ciddi sağlık problemlerine yol açabilir bu yüzden suyu önemsemeli ve bol tüketmeye özen göstermeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı