Genel

Karbonatlı Suyun Faydaları

Son yıllarda karbonatlı suyun faydalarını pek çok yerde karşımıza çıkıyor. Peki nedir karbonatlı su? Aslında bir çok kişi zayıflamak için karbonatlı su içiyor. Bu sayede çok daha hızlı zayıflayacaklarını düşünüyorlar. Ancak sadece karbonatlı su içerek zayıflamak gibi bir durum söz konusu değil. Karbonatlı su sadece zayıflamanıza yardımcı olacak bir içecek.

Karbonatlı suyun yararları: Karbonatlı su dişleri beyazlatır. Ağız kokusunu giderir. Duş aldıktan sonra karbonatla masaj yapılır ise kepek oluşumunu engeller. Karbonatlı suyun deodorant etkisi vardır ter kokusunu önler. Yemeklere konulduğunda mide rahatsızlığına iyi gelir. Ayak kokuları için ayakkabı içine dökebilirsiniz. Karbonatın koku giderici özelliği vardır. Buzdolabı, ayakkabılık gibi yerlere karbonat dökebilirsiniz.

Suyun tek başına faydaları olduğu gibi karbonatlı suyunda faydalarını bu şekilde sayabiliriz bunun dışında alkali, sirkeli ve limonlu suyun da faydaları vardır. Sirkeli su ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Sebze ve meyveleri sirkeli su ile yıkarsanız mikroplar yok olur. Mikrop giderici özelliği vardır. Kabızlık sorununa iyi gelir. Kemiklerin güçlenmesini sağlar. Temizlik yaparken viledaya sirkeli su dökerseniz yerleri parlatır hijyen sağlar. Alkali su da bağışıklık sistemini çok iyi şekilde korur. Vücuttaki asit dengesini korur. Genç ve sağlıklı kalmanızı sağlar. Limonlu su ise kanı temizler, dişlere iyi gelir, boğaz ağrısını giderir. Limonlu su ile ağız gargarası dişlere iyi gelir. Bol su içmek cilt için oldukça iyidir. Su cildinizi nemlendirir. Su içtikçe yüzünüzün parladığını farkedeceksiniz.

Unutmayın bol su içerek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Suyun görüldüğü üzere saymakla bitmeyen faydaları vardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı