Genel

Su Olmadan Yaşanmaz

Eğer çok su içmeyen biri bu yazım size. Suyun saymakla bitmeyecek kadar çok faydası vardır hedefiniz günde en az 8 bardak su içmek olsun. Günde en az 2 litre su içilmelidir. Su hayatınızın bir parçası haline gelmeli. Suların çeşitleri ve faydaları birbirinden farklıdır.

Su içmenin faydaları Su içmek neden bu kadar önemli hiç düşündünüz mü? Çünkü su; Su yaşam gücü verir. Vücudu bir çok hastalığa karşı korur. Besinlerin sindirilmesini sağlar. Emziren annelerde sütü arttırır. Sıcak havalarda serinlik verir. Su tüketimi azaldıkça yağlanma ve buna bağlı olarak kilo alımı artar. Eklemlerin kayganlaşmasını sağlar. Sıcak ve soğuk su tüketmenin de farklı faydaları var. Açıkçası bunu daha önce bilmiyordum. Su hakkında araştırmalar yaptığım zaman öğrendim.

Bakalım sıcak ve soğuk suyun ne gibi faydaları var:

Sıcak suyun faydaları Günde en az 2 litre su içmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Bazı insanlar sıcak su içerek aslında kendileri için çok daha yararlı bir şey yapıyorlar belki de farkında olmadan. Sıcak su kilo vermenize yardımcı olur. Burun ve boğazın temizlenmesini sağlar. Detoks etkisi vardır. Regl ağrılarına iyi gelir. Sivilceleri yok eder. Daha sağlıklı bir sindirim sistemi sağlar.

Soğuk suyun faydaları: Soğuk su sizi canlandırır, dinç tutar. Ağrılarınızı hafifletir. Bazı ateşli hastalıklarda iyi gelir. Yaşlanmayı önler, kırışıklıkları yok eder. Alnınızdan itibaren yüzünüze masaj yaparsanız migren ağrısına iyi gelir. Soğuk su ile duş cildi dinç yapar. Selülit görüntüsünü yok eder. Yaşlanmayı geciktirir. Suyun daha bir çok faydası vardır. Su olmasaydı halimiz nice olurdu. Suyu alışkanlık haline getirmeliyiz. Susamayı beklemeden tüketmeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı