Genel

Saf Suyun Özellikleri

Saf suyun özellikleri arasında en önemlisi mineralleri de dahil içerisindeki tüm maddelerden ayrıştırılmış olmasıdır. Saf su genellikle 80 dereceye kadar ısıtılan suyun buharının yoğunlaştırılarak ayrı bir kaba aktarılmasıyla elde edilir, bu işleme damıtma adı verilir.

Saf suyun evlerde, sanayide ve tıpta pek çok kullanım alanı vardır. Otomotiv, kozmetik, tekstil içecek ve alkollü içecek endüstrisi de saf suyun kullanıldığı yerlerdendir. Hava nemlendirici cihazlar, uyku apnesi hastaları için kullanılan cihazlar ve soğutma sistemlerinde de saf su vardır. Tıpta enjeksiyon esnasında kullanılan ilaç çoğu zaman saf suyla inceltilerek uygulanabilir. Buharlı ütülerde de saf su kullanılır. Bazı laboratuar çalışmaları iki kere damıtılmış saf su gerektirebilir. Deniz suyundan başka su kaynağının olmadığı yerlerde ya da su kaynaklarının çok kirliği olduğu yerlerde arıtma yoluyla elde edilen saf su içme suyu olarak da kullanılır.

Saf su elde etme işlemi sudaki sodyum, kalsiyum, demir gibi önemli mineralleri yok ettiği için saf suyun içme suyu olarak kullanımı tartışmalıdır, bazıları sağlıklı olduğunu iddia etse de bazı doktorlar ve bilim insanları ise saf suyun içme amaçlı tüketiminin sağlıksız olduğunu belirtmektedir. Çünkü sağlıklı su mineralli sudur. Fakat saf su dediğimiz su mineralden dahi arıtılmış sudur. İçmek için tercih edilen suyun mineralli olması gerekir. İçme suyu amacıyla kullanılacak saf suya bazen dışarıdan mineraller eklenebilir. Saf suyun içiminin tek avantajı içerisindeki virüs ve bakterilerden arınmış olmasıdır. Su arıtma cihazları bu işi en iyi beceren cihazlardır. Suyu saf su haline getirirken mineral dengesini tutar ve sağlıklı su içmemizi sağlarlar. Saf suyun bazı özellikleri vardır. Bağırsak enfeksiyonu gibi durumlarda tercih edilebilir ya da normal içme suyunun yanı sıra iki günde bir saf su bir bardak tüketilebilir. Saf suyun kokusu, tadı ve rengi yoktur. Adı üstünde saftır. Sertlik derecesi oldukça düşük olan yağmur suyu da bir çeşit saf su sayılır.

Fakat dediğimiz gibi saf su içme suyu olarak tercih edilmemelidir. Bu konuda en iyi arıtma cihazı Royal Green su arıtma cihazıdır çünkü 8 filtreye sahiptir. 8 filtresi sayesinde sudaki bakteri, virüsleri arıtır. Suya karışan kimyasalları, tortuları, kumları, taşları Süzerek saf su haline getirir. Saf su dediğimiz gibi mineralsiz tatsız ve kokusuzdur. Royal Green 8 filtresi sayesinde suyun mineral dengesini korur 8.5 ph değerinde sağlıklı bir su arıtır. Tatsız bir su damağa hoş gelmeyeceği için tatlandırıcı filtresi ile en son ağızda güzel hoş bir tat bırakacak suyu musluklarımıza ulaştırır. Royal Green en kaliteli suyu size ulaştırmak için çalışıp başarmış bir arıtıcıdır. Sağlık için Royali seçin…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı