Genel

Ilık Suyun Faydaları

Ilık suyun faydaları sağlık açısından oldukça önemlidir. Fiziksel ve psikolojik olarak da birçok şekilde ortaya etkisi vardır. Çoğu insan fiziksel ve psikolojik olarak kendini rahatsız ettiği fazla kilolarından kurtulmanın en iyi yolu bol bol ılık su tüketmektir. Ilık su tüketilerek vücuttan dışarı atılan yağlar kalıcı olarak yok olmaktadır.

Sıcak su mide yüzeyinde kanın emdiği birkaç madde arasında yer alanlardan en önemlisidir. Ilık suyun faydaları arasında midede tokluk hissi yaratması ve bu nedenle daha az yemek yenmesi yer almaktadır. Sabahları kahvaltıdan önce ılık su içilmesi vücudu hastalıklardan koruyan en önemli etkendir. Balgam sorunu yaşayan kişiler için balgam söktürücü özelliği vardır. Ilık su içilmesi kan dolaşımını hızlandırır. Ilık su iç organları ve kaburga kafesinin etrafındaki kasları gevşetmede rahat bir nefes alınmasında faydalıdır. Mide asidi ve reflü gibi rahatsızlıklar için de ılık su tüketimi fayda sağlamaktadır. Ilık su sulanmayı ve besinlerin sindiriminin kolaylaşmasını sağlar. Ilık su kabızlığı önler. Yemeklerden yarım saat önce ılık su içilmesi iştahı azaltır az yeme isteği ile zayıflatır , kilo verilmesini kolaylaştırır. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların süresini kısaltmada önemlidir. Ayrıca zatürreyi de önlemede faydalıdır.

Vücuttaki yağların parçalanması için faydalı olan ılık su bu sayede kilo vermeyi sağlar. Hemen hemen çoğu kadın sadece sabahları aç karnına ılık su içerek zayıflama yöntemi ile başarı elde etmektedir. Sizde sabahları uyandığınızda aç karnına 1-2 bardak ılık su içerek zayıflayabilirsiniz. Eğer sadece ılık su içmekten hoşlanmıyorsanız suyun içerisine farklı tatlar ekleyerek limon dilimi gibi suyunuzun tatlanması için ilave yapabilirsiniz. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su tüketilmesi sindirim sistemini olumsuz yönde etkileyeceği için, zayıflama konusunda ılık suyun büyük faydalarını görebilirsiniz. Ilık suyun faydaları arasında en önemlisi vücuttan yağ atımını sağlayarak kilo vermeye katkıda bulunmasıdır. Sizlere ılık su konusunda önerimiz her sabah uyandığınızda 1 bardak ılık su içerek hem sağlığınıza hem de kilolarınıza olumlu etkisini almanızdır.

Ilık su içerek daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilir, vücudunuzdaki bütün atılması gereken mineralleri kolayca atabilirsiniz. Ilık su için zayıf kalın…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı