Genel

Suyunuza Dikkat Edin!

Şimdiye kadar suyla ilgili birçok yazı yazıldı çizildi. Su hayatın temel taşıdır. Olmazsa olmazımızdır. Şehir şebeke sularının günümüzde kirlenmesiyle beraber su başlıca sorunlarımız arasına girmiştir. Gelişen sanayi ile beraber sanayi atıkları, kimyasal atıklar, çevresel atıklar, kireç ve bir çok mikroorganizmalar suya karışacak musluklarımıza gelmektedir.

Musluk suları içilemeyecek bir hal alarak sağlık sorunlarını da beraberinde getirmeye başlamıştır. Kireç genelde herkesin suyunda vardır. Bunu en çok demliklerden anlarız zamanla tabanının kireç kapladığı farkedersiniz. Midenizide demlik gibi düşünün kireç kaplayam mide zamanla çalışması zorlaşır ve mide sorunları yaşanır. Çeşme sularının en çok etkilendiği organ böbreklerdir. Böbrekler de kum, taş oluşumu genelde suların kireçli olmasına bağlıdır. Kalp rahatsızlıkları, kansere kadar varan hastalıklara kadar gidebilen hastalıklara sebep olabilir. Suyunuza dikkat edin mutlaka bir arıtma cihazı seçin. Seçtiğiniz arıtma cihazına da dikkat edin. Çünkü piyasaya son zamanlarda birçok arıtma cihazı çıktı ve hepsi gerçek mineralli su üretmiyor.

Özellikle ne malı olduğu çok önemli. Ucuz diye Çin malı ürünleri tercih etmeyin. Musluğa takılan küçük filtreleri tercih eden insanlar var bunlar sudaki kireci tutabilir ama sağlıklı bir su vermez çok fazla arıtamaz. Tezgah altı dediğimiz ters ozmos sistemli arıtma cihazlarını tercih etmeliyiz. Mineralli ve ph değeri yüksek su sağlıklı sudur. Arıtma cihazının bu özellikleri taşıması gerekir.

Sağlık parayla satın alınmaz fakat sağlıklı su arıtan su arıtma cihazlarıyla sağlıklı olabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı