Genel

Limonlu Suyun Faydaları

Lİmonlu suyun da su kadar insana faydaları vardır. Su öyle muhteşem bir nimettir ki yanına herşeyi yakıştırır ve herşeyle insana ayrı bir fayda sağlar. Bunlardan birisi de limondur.

Sıcak su ile hazırlanmış limonlu su mideyi rahatlatıyor ve sindirim sorununu engelliyor. Cildin limonlu su ile yıkanması halinde parlaklık veriyor ve peeling görevi yapıyor. Ateş düşürücü özelliği olduğu için grip ve soğuk algınlığı olan kişilere günlük bir bardak içilmesi öneriliyor. Diş etlerine ve dişlere oldukça iyi geliyor. Boğazda görülen enfeksiyon sorununa karşı limonlu su ile gargara yapılması halinde enfeksiyon sorununu gideriyor. Kanı temizliyor ve sıtma hastalığına karşı kişileri koruyor. Bademcik iltihabına karşı kişileri koruyor. Solumun rahatsızlıklarına iyi geliyor ve romatizma tedavisinde vücutta bulunan toksinleri gideriyor. Yüksek kan basıncına karşı kontrol edici özelliği vardır. Sıcak limon su kişilerin kilo vermesini kolaylaştırıyor ve yağ yakıyor.

Ciltte görülen kırışıklıkların ve kızarıkların giderilmesinde fayda sağlıyor. Şişkinliği alıyor ve kişilerin acıkma hissini azaltıyor. Ilık olarak içilmesi halinde metabolizmayı hızlandırıyor ve yağların parçalanarak yakılmasında fayda sağlıyor. Kabızlık sorununa iyi geliyor ve sıcak olarak içilmesi öneriliyor. Unutkanlık sorunu olan kişilerin sorunlarına çözüm sağlıyor ve kişilerin beynini daha etkin hale getiriyor. Bol miktarda potasyum içeren limon aynı zamanda depresyon sorununa karşı da iyi geliyor. Göğüs enfeksiyonlarına karşı oldukça etkilidir ve solum yollarını açıyor Öksürüklü balgam şikayetlerini azaltıyor ve balgam söküyor. Kabızlık sorununa iyi geliyor ve sıcak olarak içilmesi öneriliyor. Her gün cildin limonlu su silinmesi halinde ciltte bulunan lekeleri gideriyor. Kanda biriken toksinlerin atılmasın da fayda sağlıyor. Çil tedavisinde alternatif olarak limonlu su kullanılması çillerin azalmasında ve zamanla giderilmesinde fayda sağlıyor.

Limonlu su C vitamini bakımından oldukça zengindir ve vücut direncini yüksek tutarak kişilerin güçlü kalmasını sağlar. Limonlu su genellikle hastalık dönemlerin de çok sık tüketilir ve iyileşme gösterilince sonra çabucak bırakılır. Oysa ki kişiler her gün bir bardak limonlu su içmenin ne kadar faydalı olduğunu bilseler hiç bırakamazlar. Bu inanılmaz faydalı su kan basıncını dengeliyor ve suyun Ph oranında ki dengeyi sağlıyor. Yani suyun içerisine karıştırılan bir kaç damla limon suyu tam anlamıyla suya alkalik özelliği veriyor. Alkali suda bildiğiniz üzere sağlıklı sudur.

Su gördüğünüz üzere tam anlamıyla sağlıktır. Elinin dediği her nimetle beraber şifa veriyor. Susuz bir hayat düşünülemez.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı