Genel

Neden Su Arıtma Cihazı Almalıyım?

Malum şehir şebeke suları içilebilecek durumda değildir. Musluklarımıza gelene kadar geçtiği kanallardan birçok pisliği beraberinde getirir. Ayrıca şebeke suları oldukça kireçli sulardır. Kireçli suların sağlıklı su olduğuna inanan kişiler vardır. Bu düşünce yanlıştır. Evet kireçli su mineralli sudur bu konuda hem fikiriz fakat kireçli su sağlıklı demek yanlıştır. Çünkü kireçli sular sağlık için zararlı sulardır. Sağlık için gerekli olan su kireçten arınmış mineralli sudur. Bu işlemde su arıtma cihazının görevidir.

Su arıtma cihazları sudaki minerali tutar ve diğer gereksiz mikroorganizmalardan ayırır. Bu işlemi yaparken herhangi bir kimyasalı suya bırakmaz. Birçok su arıtma cihazı piyasaya sunulmuştur. Fakat arıtma cihazı alirken de seçici olmalısınız. Her arıtma cihazı arıtma cihazı değildir. Yani suyu yeteri derecede arıtmaz.

Önceliğiniz Çin malı olmamasına dikkat etmek olmalı çünkü Çin malı ürünler ucuza mal edilerek yapılan suyu minimum derece de arındıran sulardır. 300 tlye 400tlye satılan arıtma cihazlarını fiyati uygun diye tercih etmeyin. Ne demişler ucuz mal alacak kadar zengin değilim. Yani ucuz mal boşa para vermek demektir. Ürününün amacı du arıtma ise kesinlikle Çin malı tercih edilmemelidir.

İkincisi suyun ph değeridir. Suyun ph değeri 7-8.5 arasında olmalıdır ki sağlıklı sudur diyebilelim. Ph değeri demek sudaki mineral değeri demektir. Bir suyun sağlıklı olduğunun dn önemli göstergesidir.

Üçüncüsü su arıtma cihazının filtreleridir. Suyu ne derece arttığı, ne derece mineralini tuttuğu ve ne derece mikroorganizmalardan ayrıştırdığı filtrelerin görevidir. Bütün bunların bir cihazda toplandığını düşünün işte o cihaz sizin için en sağlıklı suyu üreten cihazdır. Peki var mı böyle bit cihaz dediğinizi duyar gibiyim. Evet var… Royal Green su arıtma cihazı tam sizin aradığınız cihazdır. Royal Green Usa malıdır. Kesinlikle ucuz Çin malları ile karıştırmayın. Maliyeti bütçenizi zorlamaz 300-400 tl ucuz mallar kadar değilse de onlardan 10 kat kaliteli ve sağlıklıdır. Çünkü Royal Green Türkiye'de bir ilk olan yeşil teknoloji ile geliştirilmiştir. Türkiye de eşi benzeri olmayan bu cihaz günden güne gelişmekte ve büyümektedir. 8.5 pg değeriyle son derece kaliteli bir su üretir.

Musluklarınıza ulaşan su oldukça sağlıklı bir sudur. Bunu da 8 tane filtresi ile başarır. 8 filtreli 8.5 ph değerli bir su… Bundan kalitelisi düşünülemez. Yoksa sizde hala yok mu?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı