Genel

Sudan Sebepler

Hepimizin bildiği gibi su yaşamın temelidir. Susuz hiç bir canlı nefes alamaz. 10 gün su içmesek yaşama şansımız kalmaz. Aç mezarı yoktur derler fakat çölde yaşam olmaz. Yani aç 2 hafta yaşanır da susuz 1 hafta yaşanmaz. Su öyle güzel bir nimettir ki elinin deydiği herşeyi de beraberinde güzelleştirir. Limonlu su, sirkeli su, maden suyu, yemek suyu, çay suyu, temizlik suyu bu ve benzeri hayatımızın her alanında su şifadır, sağlıktır, temizliktir.

Su içmenin de sebepleri vardır. Susadığımız da içeriz bu herkesin yaptığı birşeydir fakat susamadan su içmek alışkanlıktır. Kilo vermek için bir sebeptir su içmek özellikle yemekten önce içilen ılık su metobolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Böbreklerin çalışması için bir sebeptir su. Su içtiğimiz de en çok etkilenen organ böbrektir. Böbrekler suyun dışkı yoluyla dışarı atılmasını sağlar. Eğer az su tüketiyor iseniz idrarınız koyu sarı bir renk olur. Su tüketimini arttırdığınız da idrar renginin de berraklaştığını farkedersiniz. Böbrekler az su tüketiminde iflas edebilir. Kum, taş dökme gibi hastalıkların sebebide az su tüketimidir. Su ve böbrek doğru orantılıdır. Enfeksiyon sorununuz mu var bunun sebebide az su tüketimidir. Eğer hamile iseniz su tüketimini iki katına çıkarın. Normal bir insanın günlük su ihtiyacı 2 litre civarıdır. Ancak gebelikte bu oranı 3 litreye kadar çıkarabilirsiniz. Çünkü hamilelikte vücut daha çok sıvı kaybeder, sık idrara çıkma durumu gebelikte çok rastlanır bunun sebebi su ihtiyacıdır. Bebek için de bol su tüketimi gerekir. Zaten anne karnında ki bebeğin yaşam ortamı sudur. Cilt sorununuz mu var iyileşmesinin yolu da sudur. Su cildi nemlendirir, parlaklık verir. Özellikle ergenlik döneminde ki gençlerin kabusu olan sivilcelere bol du içerek savaş açabilirsiniz. Çünkü sivilcelerin bir numaralı düşmanı sudur. Su içmenin görüldüğü gibi bir çok sebebi vardır. Su içmenin sebepleri saymayla bitmeyecek kadar çoktur. Burada bahsettigimiz faydaları sadece dörtte biri kadardır.

Kısaca özetleyecek olursak sağlıklı olmanın yolu sudan geçer. Su içmenin sebebi sağlıklı olmaktır. Su vücudun her organına ayrı ayrı şifa verir.

Sağlık = su

Su = sağlıktır...

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı