Genel

Suyla Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigaranın sağlığa zararları anlatmakla bitmez. Hem cebinize hem bütçenize bir çok zararı vardır. Sigara alışkanlığına su içerek engel olabilirsiniz. Ama önce gerçekten bırakmak istediğinize emin olmalısınız sigarayı bırakmanın başı iradeden geçer. Eğer sigarayı bırakmayı kafanıza koydu iseniz gerisi kolay. Her aklınıza sigara geldiğinde su içebilirsiniz. Su tokluk hissi verir ve zamanla sigara gibi alışkanlık haline gelir.

Su sigaranın aksine saymayla bitmeyecek yararları vardır. Sigarayı bırakınca kilo alacağından korkan kişiler için su bir numaralı kurtarıcıdır. Çünkü yemekten önce içilen 1 bardak su tokluk hissi verir ve yemeği az yeme gereği duyarsınız. Mide daha fazlasını istemez. Sigarayı bıraktığınız zaman da bol bol su içerseniz kilo almayı engeller ve daha sağlıklı bir hayata sahip olmuş olursunuz.

Ergenlik döneminin en kötü alışkanlığı olan sigara, gerek arkadaş çevresi, gerek toplumdan dışlanma korkusu ile başlanır ve içeriği nikotinden dolayı alışkanlık haline gelir. Bu kötü alışkanlıktan bol su içerek kurtulabilirsiniz. Kanser, verem, karaciğer yağlanması, dudak kanseri, böbrek yetmezliği, nefes darlığı, astım, kolera gibi hastalıklara sebep veren sigara yavaş yavaş öldürür. İnsan sağlığının bir numaralı düşmanı olan sigara kesinlikle çok tehlikelidir. Ölüme davetiye çıkaran bu zehir insan hayatının en büyük sorunudur.

En güzeli hiç başlamamak fakat başladı iseniz bırakmak sizin elinizde günde en az 2 litre su içerek hem zinde kalıp hem midenize tokluk hissi verir sigara içme ihtiyacınızı suyla karşılayabilirsiniz. Sağlık herşeyin başıdır. Parayla alınamayacak kadar önemlidir. Sağlıksız yaşam insan hayatını kabusa çevirir. Sağlığınızı düşünüyorsanız bol bol su için ve kesinlikle sigarayı bırakın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı