Genel

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Su arıtma cihazı, şehir şebeke sularını musluklarımıza gelmeden önce zararlı mikroorganizmalardan arındıran, temiz, kaliteli ve sağlıklı bir suya ulaşmamızı sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar insan sağlığı için çok önemlidir. Çünkü çeşme suları ne yazık ki içilmeyecek kadar kötü durumdadır.

Şebeke suları yer altı kaynaklarından çıkan sulardır ve bu sular direk musluklarımıza gelir. Bu suların içilmeden önce mutlaka arıtılması gerekir. Arıtma cihazlarının bir çok faydası vardır. İnsan için gerekli olan mineralleri suda tutar. Ph değeri yüksek bir su üretir. Filtreleri sayesinde sudaki mikroorganizları arındırır. Taş, kum, tortu, sanayi atıkları, kimyasal atıklar, çevre atıkları gibi gözle görülür veya görülmeyen ne kadar bakteri ve mikrop varsa sudan ayrıştırr. Evimize gelen en son su bizim için sağlıklı sudur. Kim mikrop dolu bir su içmek ister ki…

Hemen hemen herkesin evinde küçük bebeği yada çocuğu vardır. Anneler kendilerinden önce çocuklarının sağlığını düşünürler. Peki çocuklarınıza içirdiğiniz sular ne kadar sağlıklıdır. Şebeke suyu değil damacana suyu içiriyoruz diyorsanız şayet damacana suları paralı şebeke suyu desek yeri vardır. Çünkü damacana geri dönüşüm plastiğidir. Yani evde çöplere attığınız plastikler toplanip geri dönüşümden geçirilerek damacana haline getirilir ve kullanım ömrü yanlizca iki haftadır ve siz evinize ulaşan süreyi maalesef bilemezsiniz. Bu bilinmezlikle aldığınız damacana suları sağlıksız sulardır. Belli bir süre plastik içinde kalan suya plastiğin kokusu geçer ve kötü bir koku oluşur buda doğal olarak suyun tadını da etkiler. Fakat arıtma cihazları üstün filtreleme sistemi ile tatlandırıcı mebran filtresini devreye sokar ve ağızda hoş tat bırakan bir su içmiş olursunuz. Ayrıca damaca sularına dikkat ettiyseniz dibinde su kalınca yosun tutuyor yosunun içinde de bakteriler oluşuyor böyle bir suyu kimin midesi alır ki? Ayrıca harcadığınız paranın da haddi hesabı yok tek tek ödenen meblalar cebi yakmıyor olabilir fakat yıla çarpıldığında kim bilir kaç arıtma cihazı eder.

Arıtma cihazları hem bütçeye hem sağlığa uygun cihazlardır. Hem sağlığınızı hem bütçenizi çöpe atmayın. Sağlık ne yazık ki parayla satın alınamaz. Arıtma cihazları yumuşak her daim taze akan sulardır. Ayrıca arıtma suyu alışkanlık yapar. Araştırmalara göre arıtma suyu tüketen insanların başka su içemedikleri gözlemlenmiştir. E insanlar kaliteli ve sağlıklı suyu bırakıp neden be olduğu belli olmayan sağlıksız suları tercih etsinler ki.

Tadına varan bir daha vazgeçemez. Sizde sağlığınızı düşünüyorsanız kesinlikle bir arıtma cihazı temin ediniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı