Genel

Su İçerek Zayıflamayı Denediniz mi?

Birçok kadının sorunu olan fazla kilolardan artık kurtulmak çok kolay… Zayıflamanın en kolay yolu su içmektir. Su içerek zayıflamak sağlık açısından daha uygundur. Su içme vücudu dengeler. Su yaşamın temel kaynaklarındandır. Yemek yemeden haftalarca yaşayabilirken su içmeden sadece bir hafta yaşayabiliriz.

Su insan vücudunun dengede ve düzende kalmasını sağlar. Suyun faydaları saymakla bitmez. Vücudumuzdaki dokuların, hücrelerin, organların düzenli çalışması su sayesinde olur. Fazla kilolarınızdan kurtulmak, ideal vücut ağırlığınıza ulaşmak için beslenme alışkınlıklarınızı ve yaşam tarzınızı değiştirin, sporu yaşam tarzınız haline dönüştürün ve pH değeri yüksek doğal mineralli su tüketin.

Çünkü;

*Hamilelikte ve emzirme döneminde bol su tüketilmesi hem anne için hem bebek için çok önemlidir. Suyu ne zaman içtiğiniz önemli değildir. Canınız su içmeyi istemeden, susamayı beklemeden su için. Su içmek için doğru zaman yoktur. Dikkat edilmesi gereken nasıl bir su içtiğinizdir. Temiz ve kaliteli su içmek önemlidir. Bununla birlikte kaybettiğiniz mineralleri yerine koymak ve vücudunuzun pH dengesini korumak için pH değeri yüksek doğal mineralli suyu tercih ediniz. Suyu hangi zaman da içersem zayıflarım?

* Fazla kilolarınızdan kurtulma sürecinde su metabolizmanızı hızlandırır.

* Yemekten yarım saat önce içilen 1 veya 2 bardak su tokluk hissi yaratarak besin alımınızı azaltır.

* Spor yaparken içeceğimiz su; ter yoluyla kaybettiğiniz mineralleri yerine koymamızı sağlar.

* Düşük sodyumlu doğal mineralli su özellikle ödemin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.

* Dışkının yumuşamasını sağlayarak kabızlığı önler. Basur sorunu olanların bol içmesi tavsiye edilir.

* İdrar yolu enfeksiyonlarını önler.

* Bol su ergenlik döneminde ki sivilcelerle de başa çıkar.

* Yemekten yarım saat önce su içmeyi alışkanlık haline getirirseniz daha kolay zayıflalarsınız. Çünkü su tokluk hissi verir.

* Size su içmenizi hatırlatacak su şişenizi yatağınızın başucuna koyun.

* Su içmek için susamayı beklemeyin.

* Size ait bir su şişeniz olursa gün içinde ne kadar su içtiğinizi ölçebilirsiniz.

* Yemek sofranızda mutlaka su bardağınız olsun. Yemekle birlikte asitli içecekler yerine su için. Kolalı içecekler ve kahve, su yerine asla tüketilmemelidir. Çünkü içeriklerinde ki kafein nedeniyle vücuttan su kaybetmenize neden olurlar. Eğer vücut yeterli su ile toksinlerin güvenli bir şekilde atamıyor ise yağ hücresini serbest bırakmaz. Kronik olarak vücut susuz kaldığında, organlar ve hatta vücudun en büyük organı olan deride kırışıklık başlar ve erken yaşlanma belirtileri verir. Görüldüğü üzere suyun insan için pek çok faydası vardır.

Sağlıklı fit bir vücut için sağlıklı ve bol bol su için…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı