Genel

Suyun Detox Etkisi İle Vücudunuzu Zinde Tutun

Suyun vücuttaki temel işlevlerinden birisi vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlamaktır. Dolaşım sistemi sayesinde dokulara taşınan besin maddeleri hücrelerde kullanıldıktan sonra artık maddeler ya da toksin olarak adlandırılan maddeler oluşur. Bu maddeler yine dolaşım sistemi sayesinde böbrekler ya da barsaklar yoluyla vücuttan uzaklaştırılırlar.

Toksinler vücutta bu şekilde oluşabildiği gibi dışarıdan solunum ya da sindirim yoluyla da vücuda alınabilirler. Hangi yolla vücuda girerse girsin toksinlerin vücutta fazla miktarda birikmesi sağlığın bozulmasına yol açar. Vücuttaki toksin maddelerin yani toksinlerin uzaklaştırılması için suya ihtiyaç vardır, çünkü dolaşım ve boşaltım sistemi ancak yeterli su bulunduğunda işlerini yapabilirler.

Yetersiz su alımı barsak sistemini bozar ve kabızlığa yol açar. Kabızlıkta su tüketimi artırılmazsa hemoroide sebep olur. Düzenli ve yeterince su tüketmek kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.

Toksinlerden arınmanın en iyi yolu dengeli beslenmedir. Özellikle de mevsiminde en doğal besinleri tüketmek ve yeterli su içerek vücudun çalışmasına yardım etmektir. Sağlıklı bir insanın karaciğer ve böbrekleri toksinleri atmak için çalışan en önemli iki organdır. Sağlıkla ilgili bir sıkıntınız yoksa dengeli beslenme ve yeterli su tüketmek kaydıyla bedeniniz kendi doğal işleyişiyle toksinlerle rahatlıkla başa çıkabilir.

Sağlığınız için su içmeyi ihmal etmeyin!

Uzun süreli yetersiz ve dengesiz beslenme; yeterli su tüketmeme; sigara, alkol ve kafeinli, içeceklerin aşırı tüketimi, hareketsiz yaşam ve rafine yağ ile şeker tüketiminin fazla olması vücutta daha fazla toksik madde birikmesiyle ve daha başka sağlık sorunlarının ortaya çıkmasıyla sonuçlanır. Özellikle toksik maddeleri vücuduna daha fazla alan kişilerin daha fazla su içmesi ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını zaman içinde yeniden edinmesi gereklidir. Su içme konusunda sıkıntısı olan kişiler kendilerine su içmeyi anımsatacak incelikleri ve uygulamaları göz ardı etmemelidir. Örneğin masanızda yer alacak güzel bir sürahi ve bardak size su içmeyi anımsatma konusunda çok önemli bir işlev görecektir. Telefonunuzu hatIrlatma ayarı yaparak saat başı alacağınız uyarı ile 1 bardak su içmeniz günlük su ihtiyacınızı karsılayacaktır.

Vücudunuzun suya ihtiyacı var onu bir çiçek gibi düşünün. Nasil bir çiçeği sulamazsanız ölür, vücutta yeteri su alamazsa be yazık ki fonksiyonlarını kaybederek bir çiçek gibi kurur. Siz siz olun, çiçeğinizi susuz bırakmayın…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı