Genel

Birleşmiş Milletler Dünya Su Gelişimi Raporu

Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, Birleşmiş Milletler Dünya Su Gelişimi Raporunun 17. baskısını önümüzdeki hafta Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında KwaZulu-Natal'da başlatacak.

BM'nin 2017 Dünya Su Günü temasıyla – Atık Su – kullanılmayan kaynak – raporda, atık su yönetiminin canlı ekonomiler, esnek toplumlar ve sağlıklı ortamların korunması için kritik rolü üzerinde duruluyor.
Raporun başlatılmasının yanı sıra, Zuma, BM Yüksek Düzeyli Sulama Paneli Hakkındaki Devlet Komitesi Başkanlarının Başkanlığı görevini de üst Düzey Panelin yerli, bölgesel olarak başlatılması konusunda bildiri niteliğinde küresel düzeyde bilgi sunacak.

Dünya Su Günü Zirvesi ve Fuarı

Dünya Su Günü Zirvesi ve Expo, 22-24 Mart tarihleri ​​arasında Durban'da Su ve Sanitasyon Dairesi'nde KwaZulu-Natal Eyalet Hükümeti ve Birleşmiş Milletler Suyu ile ortaklaşa gerçekleştirilecek.

Zirve, Güney Afrika'ya, 1994 yılından bu yana ülkenin su ve sanitasyon hedeflerini gerçekleştirirken kaydettiği ilerlemeleri anlama olanağı sağlayacak ve kuraklık ve iklim değişikliğinin neden olduğu su sağlanması riskleri konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı için bir platform olacak.

Bu yılki etkinlik, Mart ayının İnsan Hakları Ayı olarak kutladığını belirten Güney Afrika hükümetinin faaliyet takvimiyle uyumlu olarak "Su ve Sağlık Önlemleri Bir İnsan Hakkı" temasıyla yapılacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı