Genel

Suyun Insan Sağlığı ile İlişkisi

Su geçmişten günümüze kadar insan sağlığını etkileyen en önemli faktör olmuştur. Ilk zamanlardan günümüze gelen su insan vücudu için vazgeçilmezdir. Çünkü insan vücudu yaratılışı itibari ile suya muhtaç bir varlıktır.


İnsan vücudunun %80i sudan oluşur bu ciddi bir orandır. Eğer vücut su kaybederse dehidrasyona uğrar. Vücut kaybettiği suyu geri getirmezse ciddi hastalıklara sebep olur.

Örneğin böbrekleri sürekli kum ve taş üreten bir insan muhakkak yeterli su içmiyordur. Bu sebepten dolayı böbrek görevini yerine getiremeyerek kum ve taş üretmeye başlar. Onun dışında idrar yolu enfeksiyonlarının sebebide sağlıksız su tüketimidir. Genellikle idrar yolu enfeksiyonu şikayeti ile doktora giden hastalara şebeke suyundan uzak durmaları önerilir. Bunun sebebi şebeke suyuna karışan kimyasallar ve atıklardır. Şuan Türkiyenin hiç bir yerinde temiz içilebilir şebeke suyu ne yazık ki yoktur. Bilinçsiz tüketim, çevre kirliliği, gelişen sanâyi ile beraber kirlenen hava fabrika bacalarından araba egzoslarından çıkan duman dahi suya karışarak kullanılabilirliğini yitirmiştir. 

Suların kıymetini bilmez ve bilinçsiz tüketmeye devam edersek ilerde kuraklık kaçınılmaz olacaktır. Suyumuzun kıymetini bilmeli israftan kaçınmalıyız. İnsanların olmazsa olmazıdır su. Saç dökülmesi saçlarda oluşan kepek ve sertlik şebeke sularına karışan klordan dolayıdır. İnsan vücudunu her anlamda bu denli etkileyen suyun temiz ve arıtılmış olması gerekmektedir. 

  • Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık bu imkansız değildir. Royal Green su arıtma cihazı sayesinde temiz suya ulaşmak artık çok kolaydır. Taktıracağınız su arıtma cihazı sayesinde yemekte Çayda içeceğiniz suda temiz ve sağlıklı olacak ve sizi sağlık sorunu yaşamaktan kurtaracaktır. 

  • Royal Green 8.5 ph değerinde su üretir. Tüm parçaları Nsf onaylıdır. Türkiyede ilk ve tek yeşil teknolojiye sahip cihazıdır. 6 farklı organik modeli mevcuttur. Kapalı ve açık kasa modelleri ile satışa sunulan bu cihaz şebeke basıncı sorununu da tasarladığı pompa teknolojisi ile aşmış her eve uygun modeller üretmiştir.

Sitemizi ziyaret ederek modelleri inceleyebilir sipariş verebilirsiniz. Türkiyenin heryerine ücretsiz kurulum ve montaj imkanı ile Royal Green su arıtma cihazı temiz ve sağlıklı su üretimi ve satışında %de 100 müşteri memnuniyetine sahiptir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı