Genel

Suyun Ph Seviyesinin Önemi

Yaşayan  varlıklar ph seviyesine çok duyarlıdırlar. Varlıkları oluşturan sıvılar, sindirim sistemi gibi bazı durumlar dışında nötre yakın olduğu zaman fonksiyonel olurlar. Birçok  yaşayan organizmanın içi 6.8 ph seviyesine sahiptir. Kan plazması ve vücutta hücreyi çevreleyen diğer akıcılar ise 7.2-7.3 ph değerine sahip olup hafif alkalidir. ph değerini dengede tutmaya yarayan mekanizmalar, tampon olarak adlandırılır.

Tamponlar ph değerindeki değişimi minimumda tutmaya gayret ederek vücutta oluşabilecek zararlı asiditeyi önlerler. Vücut hücreleri arasında bulunan sıvılar karışık bir yapıya sahip olup gayet dar bir ph limiti içinde olmalıdır. phdeki ufak değişimler vucutta ve genel sağlığımızda önemli değişiklikler yaratabilir. Eğer bu denge bozulur ve asidik olursa vücudun ph yönetimi bozulur.

Vücudumuzun ph kontrolü üçlü bir sistem tarafından yapıllır. Bunlar üriner sistem, solunum sistemi ve fizyolojik tampon sistemidir. Vücut asiditesinin normalin üstüne çıkmaması gerekir. Eğer vücut fazla asidik hale geldiyse aşırı derecede hidrojen iyonu oluşmuş demektir. Böyle bir durumda asidiğin derhal idrar yolu ile vücuttan atılması gerekir.

Kan plazmasının ph değerinin 7.25-7.45 arası olması son derece hayati önem taşır. Kana giren asidik atıkların kan içinde barınmasına kan kendisi müdahale etmediğinden bu asidik atıkları derhal mafsalar kan dolaşımının daha az olduğu karın bölgesi pankreas çevresi gibi vucudun diğer bölgelerinde birikmesine hücrelerin arasında bulunan hücre dışı sıvının da asidik olması sonucunda hücrelerin asidik yapıya dönüşmesine sebep olabilir. Böylece asidik yapının tüm vücudu etkilemesi sonucunda asidik bir profile sahip hastalanmaya yatkın bir durum oluşur. 

Kan ph seviyesinin düşmesi hücre metobolizmasını önemli derecede etkileyen bu enzimatik reaksiyonların aksamasının en önemli sebeplerinden biridir. Vücuttaki asiditenin artması hücre duvarına zarar vermesi nedeniyle damar hastalıklarının ortaya çıkmasının en önemli sebeplerindendir. Damarlar içlerinde dolaşan sıvıların asiditesine göre dolaşıma tepki verirler. Bu tepki çok farklı şekillerde ortaya çıkar ve sonuçta damar endotelinin zarar görmesine bağlı olarak damar iç öeperinde kolestrol plakları oluşmaya başlar. İlerleyen dönemlerde bu plakların kalınlığı artarak damar geçişlerini kapatır ve damar tıkanıklığı meydana gelir. 

Vücut asiditeleri fazla olan kişilerin alkali olan kişilere göre daha kırışık, aşınmış, sağlıksız ve sarkıktır. Alkali olanlar ise canlı, parlak, sıkı ve taze cilde sahiptirler. Bu durum sadece dışardan görülen ciltle sınırlı değildir. Bu farklılıklar yapılan amelyatlarda alkalı bedene ve asit bedene sahip insanların iç organlarındada kendisini açıklıkla gösterir.

İnsan vücudu için bu kadar önemli olan ph seviysi suda bulunması gereken en önemli şeydir. Size tavsiyemiz Royal Green su arıtma cihazı. Usa marka olan bu cihaz 8 filtresi sayesinde suyu en kaliteli şeklide arıtır ve 8.5 ph seviyesinde su elde eder. 8.5 ph alkali su insan sağlığı açısından oldukça yğksek bir değerdir. Royal Green insan sağlığını ön planda tutarak tasarlamış olduğu bu cihazın tüm parçaları Nsf onayından geçerek piyasaya sunulmuştur. İnsan sağlığını ön planda tutan Royal Green bol mineralli su elde ederek en çok tercih edilen su arıtma cihazı olamyı başarmıştır. 10 yıl garantisi ve ücretsiz servis desteği ile Türkiyenin her yerine montaj imkanı vardır. 

Her eve her bütceye uygun tasarımlarıyla %de  müşteri memnuniyetine sahiptir. Bir tık kadar yakınınızda olan bu cihaza sağlığını önemseyen herkes sahip olabilir. Kredi kartına taksit avantajlarıyla maddi açıdan kimseyi zorlamadan her eve sağlıklı su iletmeyi amaçlayan bu cihaz sizin ve sevdiklerinizin vazgeçilmezi olacak.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı