Genel

Royal Green ile Kireçli Sulara Veda

Günümüzde şebeke sularında bulunan kireç insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Ne yazık ki artık sağlıklı sulara musluklarımızdan ulaşamıyoruz bu yüzden de herkes sağlıklı suya ulaşmanın araştırmasını yaparak en sağlıklı suya ulaşmayı amaçlıyor. 

Piyasaya sunulan bir çok arıtma cihazı mevcut bunların hangisi gerçekten sağlıklı hangisi kaliteli su arıtıyor insanlar en çok bu soruları cevaplamaya çalışıyor. Bu hususta dikkat edilmesi gereken tabiki bazı noktalar var suyun kalitesi cihazın kalitesinden geçiyor bu sebeple bir cihaz alırken o cihazın manşeine kullanılan filtre sistemine markasına kaç filtre kullanıldığına hangi işlemlerden geçtiğine bakmak gerekiyor. Özellikle bir cihazda Nsf onayı muhakkak olmalı.

Kireçli sulardan uzak durun ve muhakkak bir cihaz temin edin. 


Kirecin Verdiği Zararlar

Suda bulunan kirecin bir çok zararı vardır, bunları üç madde de şu şekilde inceleriz.

Mikrobiyolojik zaralar: Kireçli su kullanılan yerlerde, kireç katmanları halinde biriken kireç, cihaz içerisinde mikrop üreten ortam oluşturur. Bu da zaman içerisinde artan mikroplara sebep olur. Bu mikroplar tabaklara, bıçaklara, çatallara, bardaklara, çamaşırlara geçerek oradan da insanlara bulaşır buna bağlı olarak da hastalıklara yol açar.

Psikolojik: Sert sular günlük yaşamda kullanıldığı zaman insan sağlığı üzerinde fiziksel sorunlara sebep olur. Saçlarınızın kırılması ve derinizin sertleşmesi bunlara verilebilecek örneklerden bazılarıdır. Önüne geçilmeyen, engellenemeyen bu tür konular da zaman içerisinde birikerek kişilerin sinirsel gerilimini arttırır. Kireçli sular rahatsız edici bir kaynaktır ve günlük yaşamı etkiler.

Fiziksel: Suyun sertleşmesine sebep olan magnezyum ve kalsiyum vücuda girdiği taktirde tüketilemez, depolanır. Bu da damar tıkanıklıklarına, damar sertliklerine, böbrek ve karaciğer de taş oluşmasına sebep olur ve hastalıklar ortaya çıkar. Taneler halinde meydana gelen kireç vücuda girer ve birbirine yapışarak vücutta büyük parçalar haline gelir.

Banyo yaptığımız sudaki kireç ise gözeneklerimizin tıkanmasına ve derimizin rahat nefes almasını engeller. Saçlarda kalan kireç, saçlarımızın sert görünmesine ve mat olmasına sebep olur. Sertleşen saç ise dökülmeye, saç uçlarında kırılmalar başlar. 

Görüldüğü üzere kireçli suyun insan sağlığı açısından oldukça zararı vardır ve insan sağlığı riske atılacak bir durum değildir. Size tavsiyemiz Royal Green su arıtma… 

Royal Green su arıtma bir cihazda aranan bütün özelliklere sahip bir cihazdır. Amerikan marka bir cihaz olan Royal tüm parçaları Nsf onaylıdır. Filtreleri tek tek özenle tasarlanmış ve suyu en kaliteli biçimde arıtarak musluklarımıza ulaştırmıştır. 

  • 8 filtresi ve 8 aşaması ile sağlık açısından en üstün kaliteye sahiptir. Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo ile 2 yıl garantiye sahiptir. İster internet üzerinden ister telefonla sipariş verebilirsiniz. %de
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı