Genel

Royal Green Su Arıtma ile Sağlıklı Mutlu Günler

Su insan sağlığı için olmazsa olmazdır. Günde en az 2 litre su içmeliyiz. Bu kişiden kişiye değişir. Özellikle bol su içen insanların daha zinde olduğu kanıtlanmıştır.

Spor yapan kişilerin yapmayan kişilere oranla daha su içmesi gerekir. Çünkü sporla uğraşan kişiler terleme yoluyla vücuttan oldukça su atar ve vücut dehidrasyona uğrar. Dehidre olan vücut kaybettiği suyu geri kazanmak zorundadır. Yoksa vücut direncini kaybeder. 

Kilolu insanlar zayıf insanlara göre daha çok su içmek zorundadır. Çünkü kilolu insanların vücudunda oldukça yağ vardır ve bu yağları sudan başkası yakamaz ne kadar bol su içilirse o kadar yağ yakılır. Diyet yapan kişilere de bu sebeple bol su içmeleri tavsiye edilir. Özellikle sabah kahvaltısından önce içilen bir bardak ılık su zayıflamaya  ve yağları yakmaya yardımcı olur. Bol su tüketerek fazla kilolara veda etmek çokta zor değildir.

Erkeklerde bayanlara göre daha fazla su tüketmelidir. Erkek vücudu bayanlara göre daha çok yağlıdır ve daha çok suya ihtiyaç duyar. Erkekler bayanlara göre günde daha çok enerji kaybeder ve daha çok vücut dehidrasyona uğrar. Bayanlar günde 2 litre su içiyorsa erkekler en az 3 litre içmelidir. 

Hamile bayanlarda normal insanlara oranla daha çok su tüketmelidir. Anne karnındaki bebeğin annenin içeceği suya oldukça ihtiyacı vardır. Anne ne kadar su içerse hamileliği o kadar sağlıklı devam eder. Çünkü anne karnındaki bebeğin yaşam alanı sudur. İnsan yaşamı boyunca suya ihtiyaç duyar görüldüğü gibi bu anne karnında başlar. Anne doğumunda su kaybeder ve bebek suyla beraber gelir ne kadar su içerse o kadar kolay doğum gerçekleştirir. 

Çok su içmek kadar sağlıklı ve temiz su içmekte çok önemlidir. Bol içip sağlıksız sular tüketmek sağlık değil hastalık getirir. Bir çok hastalık şebeke sularından sebeplidir. Şebeke suları içinde mikrop barındırır ayrıca kireç ve klor insan vücuduna girerek özellikle böbrek başta olmak üzere bir çok organın işlevine zarar verir.

İdrar yolu enfeksiyonlarının sebebide sağlıksız şebeke sularıdır. Böbreklerde oluşan kum taş sağlıksız sular yüzunden meydana gelir. Özellikle erkeklerde oluşan taşların kırılması çok ağrılı ve sancılı bir süreçtir. O yüzden henüz sağlıklı iken sağlıklı su tüketmeye özen gostermeliyiz.

Tabiki tavsiyemiz Royal Green Su arıtma

Royal Green su arıtma Türkiyede ilk ve tek yeşil teknolojiye sahip cihazdır.NSF, Water Quality onaylı en kaliteli su arıtma cihazı olan Royal Green uzmanların tavsiye ettiği en kaliteli su arıtma filtrelerini ve ekipmanlarını kullanır. Ro sistemli su arıtma cihazlarından çıkan suya özel tasarlanmış 6-7-8. aşama filtreler sayesinde suyu gerekli mineraller eklenerek en sağlıklı suyu üretir. Pentek marka alkali filtre sayesinde 8-8,5pH su elde ederken Omnipure marka hindistan çevizi filtresi ile suya eşsiz bir lezzet ve tat katar. 

Sağlığını düşünen herkesin tercihi Royal Green su arıtma siz hala almadınız mı?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı