Genel

En İyi Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları, musluklardan akan sudaki çeşitli kimyasal ve mikroorganizma riskine karşın suyu içilebilir hale getiren cihazlardır. İnsan sağlığı bakımından kritik öneme sahip olan su, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu sıvıların başında gelir. Bu konuda en iyi su arıtma cihazları konusunda ciddi rekabet yaşanıyor. 

Pek çok ürün görünüş bakımından birbirine oldukça benzemektedir. Bu konudaki kafa karışıklığını gidermek için bazı püf noktalarının bilinmesi halinde tüketicilerin işi kolaylaşacaktır. Bunlardan birincisi suyun basıncı konusudur. Yaşanılan şehir ve bölgedeki suyun basıncına göre karar vermek en isabetli yöntemdir.

Hangi Su Arıtma Cihazı

Musluklardan akan su basıncının düşük seyrettiği bölgede yaşayanların motorlu – pompalı su arıtma cihazına sahip olması gerekiyor. Hidroforlu binalarda oturanların suyu yeteri kadar tazyiklidir. Yüksek katlarda oturanlar bu konuda dezavantaja sahip olsa da en iyi su arıtma cihazları konusundaki püf noktalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Diğer bir husus ise Ph oranı ile ilgilidir. Tamamen saf su tüketmek de insan sağlığına terstir. Bunun için 7’nin altındaki Ph oranları problem doğurabilir. Bebek ve çocuklar için 7 Ph altı sular sakıncalıdır. Alkalin ve mineral filtresi şarttır.

Arıtma Cihazı Önerileri

Su basıncı ve ideal Ph oranı kadar önemli olan bir husus ise en iyi su arıtma cihazları konusunda servis ağıdır. Servis ağı genel itibarıyla satış sonrasına bakan yönüyle kritik bir konudur. Montaj esnasında oluşabilecek riskler de servis konusunu ön plana çıkarmaktadır. Geniş servis ağına sahip markalar her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Servis ağı zayıf su arıtma cihazlarından kaçınılmalıdır. Çin ve Taiwan ürünlerinin çoğunlukta olduğu arıtma cihazı pazarında en önemli husus DOW FILMTEC membran filtresidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı