Genel

Alkali Filtre

İnsan vücudundaki PH seviyesinin yüksek olması, asidik etkilere karşı direnç kazandırmakla birlikte metabolizmanın dengede kalması ve sağlığın korunmasını da sağlamaktadır. Vücuttaki PH derecesini yükseltmek ise alkali su ile mümkün olmaktadır.

Anti – oksidan özelliğe sahip alkali su, vücuttaki zararlı toksinleri atmaya yardımcı olmaktadır. Alkali filtre alkali su üreten teknolojik bir sistemdir. Alkali filtre, su arıtma cihazıyla arıtılan suya kalsiyum, sodyum, magnezyum, potasyum gibi minareller eklemektedir ve suyun PH derecesini çoğaltmayı sağlamaktadır. Suyun PH derecesinin 7’nin altında olması asidik olduğunu göstermekle birlikte asidik su insan sağlığı için zarar verici olmaktadır.

Alkali Filtrenin Sağlığa Faydaları

Alkali filtre suyun PH derecesini 7,5’un üzerine çıkararak suyu alkali niteliğe getirir ve böylelikle sağlık açısından bir çok fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücutta antioksidan etki yaratmaktadır. Ayrıca zayıflamaya yardımcı olmakla birlikte, iç organların temizlenmesini de sağlamaktadır. Enerjiyi arttırarak halsizlik hissini azaltmaktadır.

Vücudun ihtiyacı olan suyu dengeleyerek sağlık problemlerini minumuma indirmektedir. Yüksek asitli içecek ve yiyeceklerin zararlı etkilerini yok etmektedir. Bir çok hastalıktan korunmayı sağlayarak kasların ve eklemlerin de daha kolay çalışmasına destek olmaktadır. Kan dolaşımını düzenleyerek kalp krizi riskini azaltmaktadır.

Alkali Filtre Ne İşe Yarar

Su arıtma cihazlarında aparat olarak kullanılmaktadır. Cihaz tarafından arıtılan suyu alkali suya dönüştürmektedir. Suya toplam 10 çeşit minarelden oluşan anyon ve katyon minarelleri katarak PH seviyesini 8,5 – 9 oranında sabitlemektedir. Suyun molekül yapısını küçülterek hücreler tarafından daha hızlı emilim sağlamaktadır. Bununla birlikte sudan kloru ve diğer kirlilikleri ayırarak sağlıklı su içilmesine yol açmaktadır. Alkali filtre normal şebeke suyunun asidik niteliğini ortadan kaldırarak alkali niteliğe erişmesini ve sağlıklı özelliğe sahip olmasını sağlamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı