Genel

Alkali Su Cihazı Kullanımı

Son dönemlerde kullanılmaya başlanan Alkali Su Cihazı birçok kullanım sebebi ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında suyun nitelikleri iyileştirme, kötü kokuları yok etme, pH dengesini kontrol etme, zararlı oksijeni içeriğinden giderme gibi nedenler bulunmaktadır.

Alkali Su Cihazı seramik ve taşlı olmak üzere iki adet filtreye sahiptir. Seramik filtre küçük gözenekleri sayesinde zararlı mikroorganizmaların filtrelenmesi  amacıyla bulundurulmaktadır. Taşlı filtre ise aktif karbon, mineral toplar, zeolit, kdf, negatif iyon, nano gümüş toplar ve alkali toplar olmak üzere 7 ayrı yapıyı bünyesinde bulundurmaktadır.

Alkali Su Cihazı Taşlı Filtre Yapıları ve Özellikleri

Son dönemde ortaya konan gelişmeler ışığında aktif karbon şehir sularının düzenlenmesinde ve içeriğindeki kötü koku, tat ya da mikroorganizmaların yok edilmesinde kullanılmaktadır. Mineral toplar ile içme suyunun dezenfeksiyonu ve koku dengesinin sağlanması hedeflenmiştir.

Alkali Su Cihazı taşlı filtresinde kullanılan zeolit ise suyun iyonize edilmesinde görev üstlenmektedir. KDF filtresi ile sudaki klorun temizlenmesi amaçlanmışken iken, negatif iyonlar ile de antidepresan etkinin oluşturulması istenmiştir.

Gelişen teknoloji ile ortaya çıkarılan nano gümüş topların ise sudaki bakteri oluşumunun önüne geçebilmesi amacıyla yapıya katılması sağlanmıştır. Alkali topların eklenme nedenleri arasında ise asit dengesini ve bağışıklık sistemini korumak, hücre yenilenmesi hızlandırmak suretiyle vücudun ihtiyaç duyduğu diriliği kazandırmak sayılabilir.

Alkali Su Cihazı Nitelikleri

Son derece modern ve pratik kullanıma sahip olan Alkali Su Cihazı özel tasarım olarak imal edilen musluğu ile temiz su içme imkanı sunmaktadır. Sudaki negatif iyonları yok etmesiyle birlikte mükemmel kalitede suyun ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Bu cihaz bulanıklık, kötü koku, renk ve diğer zararlı mikroorganizmaların da su içeriğinden giderilmesini sağlar. Damacana içerisinde uzun süre bekleyen sularda meydana gelebilecek kirlenme ihtimaline karşı bu cihazın kullanılması halinde suyun her zaman temiz, sağlıklı ve içilebilir nitelikle olması sağlanmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı