Genel

Az Su İçmek Sağlığa Zararları

Az su içmek kişilerde yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozuklukları görülmektedir. Sağlıklı yetişkin erkekte vücut ağırlığının yaklaşık % 60 ‘ nı, kadınlarda ise % 50’ ni su oluşturur. Beynimizin yaklaşık %  95 ‘i ve akciğerlerimizin yaklaşık % 90 ‘nı su oluşturur.

Vücudumuzdaki organlar yeteri kadar su olmadığında fonksiyonlarını sürdüremezler. Hayati olaylar ancak hücre içerisinde yeteri kadar su olduğunda gerçekleşmektedir. Vücut sıvımızın yaklaşık % 2 ‘si gibi bir oranda azalması bile yorgunluk, dikkati toplamama, yapılan işe odaklanmakta güçlük ve hafızada hafif bozulmalara neden olmaktadır.

Dehidratasyon

Vücut sıvısının azalmasına denir. Aslında gün boyunca devam eden yorgunluğun nedenlerinden birisi hafif dehidrasyondur. Susuzluğunuzu gidermek için gün içerisinde içmiş olduğunuz miktarın iki katını tüketmeye çalışın. Su tüketimi kişiden kişiye göre değişir. Sık sık ve gün boyu su için. Su içmek için Susamayı beklemeyin.

İdrar renginiz koyu sarıdan şeffaf ve açık renge dönüştüğünde yeterli miktarda su içmişsiniz demektir. 

Az su içmek böbreklerin çalışmasını da engeller. Az su içen kişilerde böbrekler zor çalışır ve böbrek bir zaman sonra taş yada kum üretmeye başlar. Aşırı ağrılı bir süreç olan bu süreçte doktorların tek tavsiyesi bol su içmektir. İdrar yolu enfeksiyonlarının da sebebi aynı şekilde az su tüketimi yada kireçli su içmektir. Şebeke sularından kaçının en sık rastlanan sağlık sorunlarının başında şebeke suları gelmektedir.

Kaliteli bir su arıtma cihazı ile bu sorununuzdan kurtulmanın çok kolay Royal Green su arıtma cihazı sağlık için en ideal cihazdır. %de 100 müşteri memnuniyetine sahiptir. Özellikle sağlık sorunu yaşayan yada bebekli evlerin vazgeçilmezi olan Royal Green sağlık bakanlığı tarafından da birinci sıra da gösterilmektedir.

Çocukların sıvı gereksinimi yaşla birlikte değişir. Süt alımı azaldıkça içeceklerle alınan su giderek daha önemli hale gelir. 0-1 yaşta anne sütü en iyi sıvı kaynağıdır. 6. aydan itibaren su ve tamamlayıcı besinler (mama, meyve, sebze suyu) anne sütüne destek olarak sıvı kaynağını oluşturur. 1 yaş sonrası ise en iyi sıvı kaynağı sudur. Bunun bilincinde olan annelerin bir numaralı tercihi Royal Green su arıtma cihazıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı