Genel

Gazlı İcecekler Yerine Su İçin

Gazlı içecekler mideye oldukça  zarar verir. Mide yanması,gastrit, mide gazı gibi bir çok etkisi vardır. Midede gösterdiği etkilerin benzerlerini asitli içecekler bağırsaklarda da gösteriyor. Bağırsak iltihabı ve kolon kanseri riskini ciddi anlamda yükseltiyor.

Asitli içeceklerin içerdiği fosfat miktarı tam anlamıyla rekor seviyede. İşte bu yüzden düzenli olarak bu içecekleri tüketen normal bir insanın, ilerleyen yaşlarda kemik erimesi rahatsızlığı yaşamaması inanılması zor bir durum.

Asitli içeceklerde bulunan sodyum benzoat astıma davetiye çıkaran bir numaralı madde. Sodyum benzoat aynı zamanda egzama oluşumunu da tetikliyor.

Herhangi bir gazlı içecek içmemizin ardından 20 dakika içerisinde vücudunuz normalde olması gerekenden tam 7 kat daha fazla insülün salgılıyor. Ancak yine bu içeceklerde bulunan diğer etken maddeler bunu dengeliyor. Buna karşın sürekli kullanımda diyabet, yani şeker hastalığı kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkıyor.

Suyun ikamesi yoktur. Çoğumuz su yerine gazlı içecekleri tercih ederiz görüldüğü gibi kendimize iyilik değil kötülük yapmış oluruz. Susuzluğumuzu gidermediği gibi vücudu dehidrasyona uğratır. Vücudun kaybettiği  suyu ancak Su ile geri kazanabilirsiniz.

Asitli İçeceklerin Zararları

Asitli içeceklerde bulunan fosforik asit böbrek taşı oluşumuna neden oluyor ve böbrek yetmezliğinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Asitli içeceklerin tamamında bulunan yoğun asit dişleri çürütüyor ve ağız kokusuna neden oluyor.

Asitli içeceklerin içinde bol miktarda bulunan ve bu içeceklere şekerli bir tat veren mısır şurubu hem diyabete yol açıyor, hem de kalp krizi riskinizi ciddi manada yükseltiyor.

Asitli içeceklerin zararları bunlarla sınırlı değil tabiki anlatmak istediğimiz asıl konu suyun yerine bu içecekleri içtiğinizde vücudunuza verdiğiniz zarar. Şebeke suları ağır meteryaller içerdiği için içimi zordur ve kireç olduğu için rahatsızlıklara yol açabilir. İnsanlar şebeke suları sebebiyle sudan soğumuş ve günlük su ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir.

Bunun için size sunulan su arıtma cihazı Royal Green size bol su içmenin keyfini yaşatacak . Çünkü Royal Green sağlık açısından bir numaralı cihaz olmuştur. Sağlık bakanlığı onaylı NSF – FDA belgelerine sahip bu cihaz 6 filtreli ve 8 mineral filtresi ile suya gerekli mineralleri katarak insan sağlığı için özel tasarlanmıştır. 8.5 ph değerinde su üretir. İçinde bulundurduğu Hindistan cevizi filtresi ile suya Hindistan cevizinin tadını bırakarak muhteşem bir içim bırakır.

Sağlık açısından her eve gerekli olan su arıtma cihazının kaliteli olması gerçekten kaliteli bir su üretmesi kadar önemlidir. Sitemizi ziyaret ederek size uygun cihazlarımız dan sipariş vererek sizde sağlıklı su içmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı