Genel

Vücut Suyu Azalırsa Ne Olur

  Vücutta su miktarının azalması kişinin konsantrasyon kapasitesini etkiler enerjisini azaltır ve organlarının normal şekilde çalışmasını engelleyerek sağlığını tehdit eder. Yaşamsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için, vücuttan kaybedilen suyun gün içinde mutlaka yerine konması gerekir bunun için en iyi yöntem kesinlikle su içmektir.

    Kaybedilen suyun, diğer içecekler, katı besinler ve besin öğelerinin vücutta yanmasından oluşan su ile yerine konmaya çalışılır. İnsanlar, yedikleri katı gıdalardan gün boyunca 4 su bardağı kadar su elde ederken, besinlerin vücutta yanması sırasında da yaklaşık bir su bardağı kadar su oluşur. Su ve diğer içecekler ise kalan ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olur. Yaşamsal faaliyetlerin sürdürülebilmesi için, kaybedilen suyun gün içinde mutlaka yerine konması gerekir.

    Dehidrasyonun en erken bulgusunun ağız ve boğaz kuruluğu olsa da, pek çok kişinin bu bulguların farkına varamaz ,susama hissi uyanmadan önce yeteri kadar su içilmesi gerekir. Diğer bir önemli bulgusu ise bulantı ve kusmadır. Baş ağrısı, sürekli sıcaklık hissi, dudaklarda ve dilde kuruma, seyrek veya az idrara çıkma, idrar renginin koyulaşması, deride kuruma, eklem ve kaslarda acıma hissi ise, vücutta su kaybı yaşandığının sinyalini veren diğer bulgular olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığı takdirde yaşanan diğer sağlık sorunları, kalori oluşumunda yetersizlik, sürekli sindirim sistemi sorunları, yorgunluk, sersemlik hissi ve kas krampları olarak sıralanır.

Royal Green su arıtma cihazı sayesinde gönül rahatlığıyla su içebilirsiniz. Royal Green su arıtma cihazı 8 filtreli bir cihazdır. Amerikan marka bu cihazın her parçası Nsf onaylıdır. İnsan Sağlığı göz önünde bulundurularak en kaliteli cihaz tasarlanmıştır. 8 mineral filtresi sayesinde insan vücudu için gerekli tüm mineralleri suya bırakarak kaliteli bir su üretmiştir. 

Royal Green su arıtma cihazına internet üzerinden sipariş vererek yada 444 1 822 nolu numaradan arayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz. Her eve uygun tasarımları ile her eve hitap eden Royal Green su arıtma cihazı modellerine www.rosuaritma.com sitemizden inceleyebilirsiniz. Ücretsiz kargo ve montaj hizmetiyle bir tık kadar yakınınızdayız. numaradan arayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz. Her eve uygun tasarımları ile her eve hitap eden Royal Green su arıtma cihazı modellerine www.rosuaritma.com sitemizden inceleyebilirsiniz. Ücretsiz kargo ve montaj hizmetiyle bir tık kadar yakınınızdayız.

www.rosuaritma.com

USA Malı Vip, Elit, Soft, Lüx Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi %100 Organik Royal Green Vip Filmtec Membranlı Doktorların Tavsiye Ettiği En Kaliteli Su Arıtma

rosuaritma.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı