Genel

Alkali Su Tarifi

İnsan vücudunun %75 – 80’i sudan oluşmakla birlikte, yaşlandıkça bu oran düşmektedir ve bu da sağlık açısından bir çok problemi beraberinde getirmektedir. Alkali olmayan sular asidik nitelikte olduğundan dolayı ne kadar çok su içsek de alkali sudan alacağımız faydayı sağlayamamaktadır. Bu nedenle, sağlığına önem veren herkesin alkali su içerek vücut PH seviyesini koruması önerilmektedir. Vücudumuzda uzun yıllar içinde biriken toksinleri nötralize ederek atmaya yardımcı olmaktadır.

Bağışıklığı güçlendirerek insanı bir çok hastalıktan koruyan alkali su tarifi bir kaç şekilde olmaktadır.

Alkali Su Nasıl Yapılır

Alkali su tarifi karbonatla veya limonla yapılmaktadır. Karbonatın İngiliz karbonatı olması ve suyun da taze olması gerekmektedir. İngiliz karbonatını eczanelerde bulabilmek mümkündür. 2 litre suyun içerisine, 1 yemek kaşığı karbonat koyarak taneler tamamen eriyene kadar karıştırılmalıdır. İhitiyaca göre bu ölçüler birebir oranında olmak kaydıyla değiştirebilir.

Çözelti hazırlandıktan sonra çok bekletilmeden tüketilmelidir. Alkali suyu limonla elde etmek için ise 1 adet limon dilimleyerek 2 litre suya koyulmalıdır. Limonu sıkmadan sadece dilimleyerek suya koymak gerekmektedir. Bu karışımın içerisine 1 yemek kaşığı deniz tuzu ekleyerek alkali suyun minarelleşmesini sağlayabilirsiniz. Limonla yapılan alkali su tarifi 8-12 saat kadar bekletildikten sonra tüketilmelidir.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali su vücutta biriken asidik atıkların atılmasını sağlamaktadır. Hücrelerce daha hızlı emildiği için vücudun ihtiyacı olan suyun maksimum derecede alınmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte vücudun PH derecesini korumaktadır. Vücuttaki yağ hücrelerinin parçalanmasında da etkili olan alkali su bu sayede zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır.

Bu faydalarla birlikte, alkali suyun böbrekler üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceği görüşleri tartışılmaktadır. Bu nedenle doktora danışmadan aşırı alkali su tüketimi yapmamak gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı