Genel

Çamaşır Yıkama Topu Kullanımı

Çamaşır yıkama topu çamaşır makinesinde deterjan yerine kullanılan nano teknolojisi üretilmiş ufak bir toptur. Deterjansız ya da az deterjan katkısıyla yıkanan çamaşırların temiz olmayacağı düşünülürken günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Çamaşır yıkama topu kullanımı ile ekstra kimyasal katkısı olmadan temizlik sağlanabildiği için deterjan ve yumuşatıcı gibi kimyasalların kullanımında tasarruf sağlanmaktadır. Bununla birlikte deterjan kalıntılarını durulamak gibi bir derdimiz olmayacağı için de su kullanımı da önemli ölçüde azalmaktadır.

Çamaşır Yıkama Topunun Faydaları

Çamaşır yıkama topu kullanımı birçok fayda sağlar. Özellikle alerjik bünyeye sahip olanlar için kullanımı oldukça yararlıdır. Bazen iyi durulama yapılmadığında kıyafetlerimizde deterjan kalıntıları olabilmektedir. Bunlar cildimize temas ederek alerjik reaksiyonlara ya da çeşitli hastalıklara yol açabilir. Özellikle hassas cildi olanlar için durum daha da ciddi olabilmektedir.

Yıkama topunun anti bakteriyel etkisi ile çamaşırlar bakterilerden arındırılarak daha hijyen olması sağlanır. Bunun yanında kloru bünyesine hapsettiği için çamaşırların yıpranmasını engeller ve doğal yapısı ile doğaya temiz su dönüşümünü sağlar. Ayrıca dış yapısı kıyafetlerinize zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ağartıcı içermediği için kıyafetlerinizin renklerini soldurmaz ve korur.

Çamaşır Yıkama Topu Temizliği Nasıl Sağlar?

Çamaşır yıkama topu çamaşırlarınızın temizliğini suyu aktive ederek yapar. Bu nasıl oluyor diye kısaca bahsedecek olursak yıkama topunun içerisindeki seramik kürecikler kızıl ötesi ışın yayarak suyu iyonlarına ayrıştırır ve suyu aktive eder. Manyetik alan etkisi suyu yumuşatacağı için ayrıca bir yumuşatıcı kullanılmasına da gerek kalmayacaktır.

Çamaşır yıkama topu ile çamaşır yıkamak için topu makinenizin içine çamaşırlarınızın arasına yerleştirmeniz yeterlidir. Ağır lekeli çamaşırlarınızda çeyrek oranda deterjan ilavesi mükemmel temizlik sağlamada etkili olacaktır. 5 kg ve üzeri çamaşırlarınızda tek çamaşır yıkama topu kullanımı yeterli gelmeyeceği için iki adet kullanmanız önerilir. Ayrıca yıkama topunuzu haftada bir kez güneş ışığında kurutursanız ömrünü de uzatmış olursunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı