Genel

Kum Filtreleri

Kum Filtreleri Sistemleri, suyun görüntüsünü bozan ve suda bulanıklık yaratan çamur, tortu ve katı madde gibi materyalleri sudan uzaklaştırmak amacıyla kullanılmakta olan su filtreleme sistemidir. Kum filtreme sistemleri yoğun teknik tasarımı sayesinde çok az bir yer kaplamaktadır.

 Kum filtreleri tam otomatik özellikle çalışmaktadır. Kum filtrelerinin ilk yatırım tutarı düşüktür. Kum filtreleme sistemlerinde kullanılmakta olan quartz maddesinin değişim süresi ortalama olarak 5 yıldır. Eğer kum filtre sistemleri doğru seçilirse, diğer filtre sistemlerine daha az yük binmiş olacaktır. Kum filtre sistemleri enerji kullanımındaki artışları düşürür, tesisat ve makinalardaki meydana gelen tıkanmaları azaltır ve çözünmeyen askıda klan materyalleri sudan uzaklaştırmaya yarar.

Kum filtreleri sistemlerinin katı materyalleri tutabilme yeteneği ile suyun kendisinden sonra gittiği filtreleme sistemlerindeki sistemlere sağlamış olduğu işleyebilme kolaylığı da çok önemli bir avantajdır. Multimedya özellikli filtrelerin sayısı servis periyotlarında artırılır. Bu sayede geri yıkama periyodu ile beraber filtreler neredeyse tamamen temizlenir, böylece sisteminizin kullanım süresi artar ve sisteminiz tazelenmiş olur.

Multimedya özellikli filtreleme ile beraber ihtiyaç duyulan su debileri ile projelendirmeler yapılabilmektedir. Ve böylece çok katmanlı filtrelere sahip medyalarda oluşan bu sistem, kendisinden sonra gelen ünite ve cihazları koruma altına alarak uzun süreli kullanma imkanı sunar.

Kullanım alanları

Kum filtreleri sistemleri kullanım alanlarını inceleyecek olursak bu alanlar gıda endüstrisi, reverse osmosis evvelinde ön arıtma sistemi, kimya endüstrisi, ilaç endüstrisi, yüzey suyu arıtımı, yeraltı suyu arıtımı, kazan besleme suyu evvelinde ön arıtma işlemleri ve temiz su temini olarak sıralanabilir.

u sistemler seçilirken ön arıtmaya ihtiyaç duyup duymadığı belirlenmelidir. Sudaki mineralin yatak yüksekliği ve su geçiş hızı dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra su basıncı ve su debisi de dikkate alınması gereken hususlardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı