Su Arıtma Yedek Parçaları

Çekvalf Çeşitleri

genelde iki tip çekvalf var 1 boru tipi çekvalf 2. ise dirsek tipi çekvalf resimden bakarak tiplerini inceleyebilirsiniz.

Arıtma cihazlarında çekvalf arıtılan temiz suyun gidere geri kaçmasını önleyerek su tankında suyu depo etmeye yaramaktadır.

Çekvalf Çeşitleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu parcalarin kullanılmaması – takilmamasi gereken yer var mi? Yani suyu yavaslatir yada tanka az su doldurur dediginiz

    1. bu parça yani çekvalf sadece arıtma cihazlarında membran filtrenin temiz su çıkış bölümünde kullanılır başka bir bölgede kullanılmasına gerek yoktur çekvalfin görevi üretim hattına giden suyun yani depoya giden suyun tekrardan atık suya karışmasını önleyerek suyun çekvalfin ilerisinde birikmesini sağlar bu sayede tankda su birikir aksi halde tank suyu depolamaz arıtma cihazı devamlı çalışır vaziyette kalır ve membran filtreye 1 ay gibi kısa sürede zarar verir ayrıca atığa atılan su miktarını da aşırı derecede yükseltir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı