Su Arıtma Filtreleri

Biocera Premium A.A Antioksidan Filtresinin pH ve TDS Testi

İstanbul şehir şebeke suyu TDS değeri an itibari ile 31/07/2019 tds değeri 150 pH değeri 7,2 ve bu suyu ters ozmoz sistemine bağladık çıkış değerleri pH 5,0 TDS 007ppm olarak ölçüm yaptık arıtılan suyu Biocera Premium A.A Antioksidan alkali mineral filtresine bağladık ve çıkış değerleri pH 8,9 TDS 055 ppm olarak testimizi gerçekleştirdik.

Biocera çıkış değerleri sizin şebeke suyu ppm değerine göre farklılık gösterir örneğin şebeke suyu Tds değeri 450 ise ve membran çıkış değeri ortalama 20-40 arasında olur Biocera’dan çıkış ise 70 -120 arası olur vermiş olduğum değerler yaklaşık değerlerdir.

Biocera Premium A.A Antioksidan Filtre Siparişi İçin Tıklayın

(Not bu link deki web sitesinde Biocera filtre bağlatı parçaları ile birlikte gönderilir ek parça almanıza gerek yoktur)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Dediklerinizi yaptim. Sebeke basinci iyi. Tekrar baglantilari söküp taktım değişen birsey olmadı . Tank musluğunu kapatıp çeşmeden damla damla aktı gidere bakinca 1 bardak suya 4 bardak atık verdi. Sonra musluğu kapatip atık su kesiyor mu diye baktım 3 dakika bekledim atık su akmaya devam ediyordu. Eger memran bozuk ise bunun garantisi varmidir? 3 ay oldu alalı royalgreen pendikten degisim olur mu?

  1. Suyun damla damla arıtmasının bir kaç sebebi vardır.
   1. Şebeke suyu basıncınız düşük olabilir şebeke suyu basıncı en az 3 ortalama 4 bar basınç olduğunda arıtma cihazları düzgün su arıtımı sağlar
   2. Giriş ön filtreleriniz tıkalı olabilir ve suyun membrana iletilmesini zorlaştırır ev membranın yavaş arıtmasını sağlar deneme yapmak için şebeke giriş hortumunu direk membrana takıp deneyin arıtmada yükselme oluyorsa ön filtreler sorunludur.
   3. Membran sonrası Biocera yada tatlandırıcı filtresi tıkalı olabilir ve suyun geçişini zorlayabilir (düşük bir ihtimal) çek valf den sonraki hortumu söküp kontrol edin yine damla damlamı
   4. Membran filtreniz zarar görmüştür ve artık suyu düzgün arıtmayabilir tıkanmadan kaynaklı çözümü ise yeni membran ile değişim yapmanız gerekli.

   başkalarının da sorunlarını çözmesi için mesaja cevap verdim hocam ürününüz bir firma garantisi kapsamındaysa firma ile iletişim sağlamanız en doğrusu.

 2. Merhaba. Bende 1 ay ince istanbul royal greenden aldim biocerali 5li filtre seti. Baglantilari da t boru tanka gidiyor sonra tatlandirici enson biocera. Ama hic ph 9 u gormedim gerek ph kagiti ile gerekse videodaki cihazla olctugumdede hep 6-7 arasi çıkıyor. Bir yerde hata mi var. yardimci olabiliriseniz sevinirim

  1. ph filtrenizden su hızlı geçiş yapıyorsa ph çok fazla yükselmez dakikada 0,4 litreye kadar Biocera filtre yüksek ph destekler bağlantı şeklinizi değiştirin ph da yükselme olacaktır. toplamda Biocera ile 5 filtre mi kullanıyorsunuz şayet böyleyse T bağlantısını bioceranın çıkısına ekleyin bioceranın girişine membrandan çıkan temiz su hortumunu bağlayın bu şekilde yüksek ph elde edersiniz.
   membrandan sonra biocera ve 1 adet de tatlandırıcı filtre kullanıyorsanız şu bağlantı yolunu izleyin https://www.rosuaritma.com/wp-content/uploads/2018/10/vip-su-aritma-baglanti-semasi.jpg

   1. Tekrar merhaba. Dediginiz gibi linkteki baglantiyi yaptim ph yükseldi teşekkürler. 3 hafta sonundaki değerler Musluktan tds 50, ph 7.7 gösteriyor. Ancak şimdi de musluktan akarken ilk 10 saniye aksirip tiksirarak akiyor, sonrasinda da toplamda 4.5 litre su veriyor sonra su kesiliyor. Tankı kapatip musluktan açınca önceden ip gibi kesintisiz akiyordu simdi damla damla akiyor musluktan. Bunların Sebebi nedir sizce?

    1. musluktan damla damla akmasını birde şu şekilde test ediniz tank vanasını kapatın arıtma çeşmesini açın suyunuz ince ip gibi değilde damla damla akıyor ise ya su basıncınızda düşme var yada membran filtreniz ömrünü tamamlıyor şehir şebeke suyu basıncınız iyi tazyikli ise membran filtrenizi değiştirin düzelir.
     Not: membranı değiştirmeden önce membran giriş hortumunu söküp kontrol edin su yeterli miktarda geliyor mu yani alt 3 lü filtreniz de tıkanma var mı varsa bunlarda suyun damla damla gelmesine sebep olabilir. ayrıca atık suyu da kontrol edin cihaz devrede iken atık su atıyor mu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı