Ekosistemler Çevre ve İnsanİklim Değişimi Su KaynaklarıSu Gündem HaberleriWWC

Uluslararası Hidro-Çevre Mühendisliği Araştırmaları Derneği ve Çin Hidrolik Mühendisliği Topluluğu Yıllık Düzenlenen Konferansta Uzmanları Bir Araya Getirdi

18 Ekim 2020 – Dünya Su Meclisi başkanı Hidro-Çevre Mühendisliği ve Araştırmaları Derneği ve Çin Hidroelektrik Mühendisliği Topluluğu’nun yıllık konferansında politik liderleri, su uzmanlarını, akademisyenleri ve genç profesyonelleri bir araya topladı.

2020 IAHR ve CHES yıllık konferansı, Çin’in en önemli su başlıklı etkinliklerinden biri, Çin Halk Cumhuriyeti su işleri bakan yardımcısı Liu Guiha tarafından açıldı.

Dünya Su Meclisi başkanı uluslararası toplantıda araya girerek Meclis ve Çin arasındaki mükemmel işbirliğinin altını çizdi.

Daha sonra, ”Hepimiz su güvenliğinin günlük bir ihtiyaç, sürekli bir gerçeklik, herkes için bir hak ve bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz” dedi ve daha fazla su üretip daha az tüketme stratejisine yönelik birleşik bir teknolojik-davranışsal yaklaşım çağrısında bulundu.

Su güvenliği insanlığı, doğayı ve gelecek nesilleri de aynı düzeyde ilgilendiriyor. Halkın şehirlerde yoğunlaşması su-tarım-besin bağlarını derinden etkiliyor. Bu bağlamda, Başkan Fauchon ”akıllı şehirler” projesini (su tüketimi konusunda) kırsala da yansıtabilmek için teknik, yenilikçi ve dijital çözümlerle ”akıll kırsal” tasarımı üzerine düşünmenin aciliyetini vurguladı.

2020 CHES yıllık konferansı 18 – 20 Ekim tarihinde dijital ortamda yapıldı. Konferansta akademik raporlama ve tartışmaların yanı sıra genç profesyoneller için makale yarışması da düzenlendi

Konferansın videosu

Başkan Fauchon’un konuşması (İngilizce)

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı