Genelİklim Değişimi Su KaynaklarıSu Gündem HaberleriWWC

KSLF, dünyayı iklim değişikliğine çözüm aramaya çağırıyor

Seul, 10 Kasım 2020 – Dünya Su Meclisi Başkanı Fauchon ”barış ve kalkınma için su güvenliği” üzerine bir açılış konuşması yaptı.

Başkan Fauchon, UNESCO’nun Su Bilimleri Bölümü Direktörü Abou Amani ile birlikte K-water (Kore’nin ulusal su şirketi), Asya Su Konseyi ve Asya Ulusal Meclisi Su Danışma Kurulu’nun (AAWC) ev sahipliği yaptığı Küresel Su Liderleri Forumu’nun açılış konuşmacısı olarak seçildi. COVID-19 salgını ve yoğunlaşan iklim değişikliği krizlerinin ortasında, üst düzey katılımcılar ve uzmanlar, suyun sıhhi ihtiyaçlara ve iklim değişikliğine yanıt vermede oynadığı önemli role işaret ederek SDG’lere (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi) ulaşma ivmesini sürdürmek için çabaladılar.

Başkan Fauchon, Mart 2022’de Senegal’de düzenlenecek olan 9. Dünya Su Forumu’nun en önemli dört önceliğinden biri olarak Su Güvenliği kavramını öne sürdü.

Su Güvenliği, yenilikler ve atık suyun yeniden kullanımı yoluyla su kaynaklarının yanı sıra “Bugün için Su ve Yarın İçin Su” arasında uygun denge yoluyla su kullanımının güvence altına alınması anlamına gelir.

Başkan Fauchon ayrıca ”Entegre su kaynakları yönetimi” kavramı konusunda da ısrar etti. ”Dikey bir yaklaşım, yatay bir yaklaşımla birleştirilmelidir.”, dedi.

İlk Dünya Su Liderleri Forumu 10 Kasım’da dijital ortamda gerçekleşti. Etkinlik uzmanları ve politikadan, endüstriden, akademilerden ve özel ve devlet sektörlerinden yüksek seviye temsilcileri 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Ajendasının yürürlüğe konulmasını hızlandırmak ve başta Covid19 ve iklim değişikliği olmak üzere küresel sorunlarına çözüm bulmak için bir araya topladı.

Full Video

Loic Fauchon’un Konuşması

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı