Su Gündem HaberleriWWC

2. Asya Ulusal Meclisi Su Danışma Kurulu Toplantısı, Asyalı parlamenterlerin suyun güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığını teyit ediyor.

9 Eylül 2020 – Loïc Fauchon, yeni atanan Asya Ulusal Meclisi Su Danışma Kurulu (AAWC) Başkanı, Kore Cumhuriyeti 21. Ulusal Meclisi Üyesi Jae-ill Byun’a tebriklerini iletti.

AAWC Yönetim Kurulu Toplantısı, 13 ülkeden gelen 28 katılımcı arasından 12 milletvekilini suyla ilgili yasaları ve yasama faaliyetlerini paylaşmak ve kooperatif için somut araçlar oluşturarak bölgedeki su sorunlarının çözümüne yönelik çeşitli çabaları tartışmak üzere bir araya getirdi.

Dünya Su Konseyi adına Başkan Fauchon, AAWC’nin kararlılığını ve çabalarını “Parlamenterlerin su güvenliğinin siyasi kolunun kilit aktörleri olduğunu” söyleyerek sıcak bir şekilde karşıladı. ”Su ile ilgili çözümlerin bulunmasında ve en önemlisi bu çözümlerin uygulanması için ulusal bütçelerin oluşturulmasında çok önemli bir rol oynuyorlar. “

Bu bağlamda, 2021’de Dakar’da düzenlenecek 9. Dünya Su Forumu, suyla ilgili sorunları tartışmak ve en iyi uygulamaları paylaşmak üzere dünyanın her yerinden parlamenterleri bir araya getirmek için eşsiz bir fırsat olacaktır. AAWC, foruma hazır olma ve Asya’daki parlamenterleri geniş çapta harekete geçirme niyetini açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı