GenelSu ve insan Sağlığı

COVID-19: Su kullanmak en iyi önlemdir.

Dünya Su Konseyi Başkanı Loïc Fauchon, Prens Albert II Vakfı’nın 22 Nisan 2020 tarihinde başlattığı ‘A Green Shift?‘ (Yeşil bir değişim mi?) kampanyasına katılımı için gönderdiği daveti kabul etti.

‘A Green Shift?’ Nedir?

Prens Albert II Vakfı’nın başlatmış olduğu ‘A Green Shift?‘ Başlıklı dijital kampanyasında, kişilikleri ve bilim adamlarını çevre ile COVID-19 arasındaki bağlantı ve mevcut etki üzerine düşünmek üzere söz almaya davet ediyor. 

Su da dahil olmak üzere yüzlerce çevre sorunuyla yakından ilgilenen Prens Albert II Vakfı’nın düzenlediği kampanyada birçok farklı konsey ve şirketin yönetim kurulundan katılım sağlanması ile dünyaya verilmek istenen mesajın daha ilgi çekici kılınmasıyla birlikte özellikle suyun kullanımıyla alakalı Loïc Fauchon’ un sözleri de örnek olacak nitelikteydi.

Loïc Fauchon Neler Söyledi?

Loïc Fauchon konuşmasında pandeminin öğrettiği en büyük dersin suyun koruyuculuğu olduğunu suyun kullanımının COVID-19 ‘a karşı en engelleyici madde olduğunu, her gün ellerimizi yıkamanın bizi virüs dahil birçok kötü hastalıktan uzak tutacağını belirtti.

Öte yandan Prens 2. Albert su dahil olmak üzere çevreyi korumanın her birimizin hayatını değiştireceğine dair de bir mesaj verdi.

Prens Albert II Vakfı’nın düzenlediği ‘A Green Shift?’ kampanyasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı