GenelSu ve insan Sağlığı

Bu Buluş 2027 Yılına Kadar Bir Milyar İnsana Temiz Su Sağlayabilir.

QuenchSea adındaki yeni bir buluş sayesinde deniz suyu içilebilir bir suya çevirilebiliyor. Bu taşınabilir tuzdan arındırma cihazının üreticileri temiz suya ihtiyacı olan milyonlar için çalışarak onlara suyu ulaştırmayı hedefliyorlar.

QuenchSea’nin Indiegogo üzerindeki kampanyasından verilen her siparişin ve bağışın başkalarının hayatını kurtarmaya yardımcı olacağı belirtilirken Hydro Wind Energy CEO’su Lee King ‘2027 yılına kadar 100 milyon birim bağışta bulunmaya ve bir milyar insanın hayatını etkilemeye söz verdik.’ dedi. ‘Küresel nüfusun üçte ikisi su kıtlığı olan bölgelerde yaşıyor ve her yıl yedi milyon insan su ile ilgili hastalıklardan hayatını kaybediyor.’ diye ekledi.

QuenchSea Nedir? Nasıl Temiz Su Üretiyor?

QuenchSea, deniz suyunu manuel insan gücü kullanarak deniz suyunu tuzdan arındırmak, tatlu suya dönüştürmek için hidrolik sistemi, üçlü ön filtrelemeyi ve küçük bir ters osmoz membranını birleştiren yenilikçi bir teknolojidir.

İdeal koşullarda QuenchSea bir saat içerisinde 3 litre su üretebiliyor. Ütü boyutunda olması ve bir kilogramdan hafif olması da onu taşınabilir kılıyor.

QuenchSea Nasıl Çalışıyor?
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı