COVID-19Su Gündem HaberleriSu ve insan Sağlığı

Chucuchú a cada hora: Bu yeni şarkı sanal köklere sahip

Güvenli su, temizlik ve hijyene erişimin yanı sıra sıhhi önlemlerin benimsenmesi, savunmasız toplulukların kendilerini COVID-19’dan korumalarını sağlamak için çok önemlidir. Altyapıya yönelik bu yaratıcı ve tamamlayıcı yaklaşım, One Drop ve ortakları tarafından yürütülen projelerin sürdürülebilirliğini sağlayarak, eskisinden daha iyi donanımlı ve daha dayanıklı topluluklar ortaya çıkarmak için yapıldı.

Bunun gibi zor zamanlarda bile, daha sağlıklı topluluklar için çalışmaya devam etmenin yolları vardır. Chucuchú All The Time, Kolombiya’nın Tumaco kentindeki salgın sırasında ücra bir yaratıcı işbirliğinden doğan İspanyolca bir şarkının İngilizce çevirisi.

Karayipleri andıran ritmi ve kilit anlarda su ve sabunla el yıkamayı teşvik eden şarkı sözleriyle bu şarkı, yüzünüze bir gülümseme getirecek

Bu akılda kalıcı şarkı, yaratıldığı yerdeki teknolojik zorluklara rağmen yaratıldı ve ACOP grubu tarafından ConvidArte projesinin Davranış Değişikliği için Sosyal Sanat (SABC) yaklaşımından gelen temel mesajlarla uyumlu hale getirildi.

Müdahaleye liderlik eden sanatçılardan oluşan ACOP, sözleri tekrar kaleme aldı ve bu sözler daha sonra etkinliğe katılan Değişim Liderleri grubu ile paylaşıldı. Bu, sanatçıların ve topluluk üyelerinin Chucuchú’yu hayata geçirmek için sanal olarak nasıl bir araya geldiklerinin hikayesidir.

ŞARKI

20 ila 40 yaşları arasındaki Değişim Liderleri’nden oluşan katılımcılar, egzersizin kendilerine doğru el yıkama için ihtiyaç duydukları bilgi birikimini ve ayrıca ölçülebilir sosyal etkiye sahip müzik bestelemek için gereken teknik bilgi birikimini sağladığını bildirdi. Ayrıca müziğin pandeminin dayattığı fiziksel mesafeye rağmen onları ConvidArte projesine bağladığını söylediler, bu sosyal sanat eserini gerçekten diğerlerinden ayıran bir faktör.

Artık şarkının sözlerinin yazımı bitirildiğine göre, bir sonraki adım bir video üretmek olacak. Mevcut kısıtlamalar nedeniyle, WhatsApp gibi dijital platformlar katılımcıları güçlendirecek ve Sosyal Sanat Grubu ile Değişim Liderleri arasındaki işbirliğini olabildiğince sorunsuz hale getirecek.

O zaman, sizi daha fazla meraklandırmadan, şarkıyı dinleyelim

İlginizi Çekebilecek Yazılar: 2021 İklim Değişikliğiyle Mücadelede Neden Dönüm Noktası Olabilir?

Onedrop ‘un sitesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı