Ekosistemler Çevre ve İnsanİklim Değişimi Su KaynaklarıSu ve insan Sağlığı

25 Litre Belgeseli

Her gün sadece 25 litre su ile yaşamak zorunda olduğunuzu düşünün. Su krizi, dünyanın en büyük metropollerini tehdit ediyor. 25 Litre belgeseli; geleceğin İstanbul’unda olası bir susuzluğu ele alırken, günümüzde bu karanlık tabloyu değiştirmenin yollarını Gökhan Özoğuz rehberliğinde arıyor. Yarının suyunu kurtarmak için harekete geçme vakti. Daha fazla bilgi almak ve su ayak izini hesaplamak için galiparduc.com’u ziyaret ederek daha fazla makalelere ulaşabilirsiniz.

25 Litre Belgeseli
Dünyanın yüzeyinin %74’ü su ile kaplı ama…
25 Litre Belgeseli
Tatlı Su Oranı sadece %2,5 – Tuzlu Su %97,5
Tatlı suyun sadece %1.5 yer yüzünde
Tatlı suyun sadece %1.2’si yeryüzünde Buzul + Yeraltı Suyu %98,2
Yeryüzü Tatlı Suyu %1.2’si
25 Litre Belgeseli
Kalan tatlı suyun ise sadece %21’ini kullanabiliyoruz.
25 Litre Belgeseli
Aslında dünyadaki suyun sadece %0,0063 yani 100.000’de 6’sını kullanabiliyoruz.

Ortalama günde 2 Litre su içiyoruz ama gerçekte yaşamımız için gereken su tüketimi çok daha fazla KULLANDIĞIMIZ HER ŞEYİN BİZE GELENE KADAR BİR SU TÜKETİM GEÇMİŞİ VAR. Bir jean pantolon üretimi için 1.000 lt su gerekir, bir çift yumurta üretimi için 880 lt su gerekir, Bir hamburger üretimi için 2.500 lt su gerekir.

25 Litre Belgeseli izle

25 Litre belgeseli; gelecekte yaşanabilecek olası bir su kıtlığını ele alırken, günümüzde bu karanlık tabloyu değiştirmenin yollarını Gökhan Özoğuz rehberliğinde arıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı