Su Gündem Haberleri

Alkali Su Tarifi Hakkında Genel Bilgiler

Alkali sular, insan vücudundaki pH seviyesini dengeleyerek insan sağlığı için önemli bir katkı sunmaktadır. pH seviyesi 7,45 olan vücudumuza gün içinde birçok besin alınmaktadır. Bu besinler pH seviyesini düşürmekte ve başta yorgunluk olmak üzere bir takım olumsuzlukların görülmesine neden olmaktadır. pH seviyesi 8 ile 8,5 arasında olan alkali sular tekrar pH seviyenin yükselmesine yardımcı olmaktadır. Alkali sular marketlerde satıldığı gibi evlerde de hazırlanabilmektedir. Alkali su tarifi hemen herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği türdendir.

Alkali Su Tarifi Nasıldır, Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Ufak bir araştırma yapıldığında birçok alkali su tarifi olduğu görülmektedir. Evlerde kolaylıkla hazırlanabilecek tariflerden bazıları şu şekildedir:

  • Yüksek alkali içeriğe sahip olan karbonat yardımıyla alkali su elde etmek mümkündür. Bunun için 2 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat atmanız gerekmektedir. Karbonatı attıktan sonra uzun bir süre karıştırarak karbonatın tamamen suya karışmasını sağlamak gerekmektedir.
  • Limon suyu alkali hale getiren bir meyvedir. İçinde bulunan kimyasallar bunu sağlamaktadır. Marketten alınan ya da filtre edilmiş suya 8 ya da 10 dilim limon atılarak, su alkali hale getirilebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle limonun suya sıkılmaması gerekmektedir. Limon dilimlerini sıkmadan attıktan sonra 10 ya da 12 saat beklemek yeterlidir.
  • Eczanelerde bulunan alkali damlasını kullanarak alkali su elde edilmektedir. Bu damlanın üzerinde ne kadar ve nasıl kullanılacağı belirtilmektedir. Fakat şunu unutmamak gerekmektedir; bu damla suyu temizlememekte sadece alkali hale getirmektedir.

Farklı Alkali Su Tarifi Var Mıdır?

Alkali su tarifi, bu türden kolay tariflerdir. Bunlardan başka tariflerde bulunmaktadır fakat evde bulunan malzemeler ve hazırlanışları dikkate alındığında en pratik olanlar bu tariflerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı