Su Gündem Haberleri

Su nedir?

Zararlı maddelerin ter, idrar, dışkı yolu ile dışarı atılmasını sağlayan, var olan hücreleri yenileyen ve tüm vücudun korunaklı şekilde çalışmasını sağlayan doğal karışımdır.

Alkali su nedir ?

Suyun karbonat ile karışmış haline alkali su diyebiliriz.

Şüphesiz her bireyin en değerli varlığı vücududur. Vücudun sağlıklı olarak çalışabilmesi için bir takım kurallara, standartlara uymak gerekir.  Uyulması gereken kurallardan biri de vücuttaki Ph değeridir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirecek hatta ayakta tutacak olan ph değerinin oranı 7.4 civarında olmalıdır.

Alkali besin maddelerinden alınabilir ancak bu yeterli olmadığından vücudun alkali su ile desteklenmesi gereklidir. Vücuttaki hücrelerin yenilenebilmesi, formda kalmak, daha zayıflayabilmek, sağlıklı yaşamak, enerji dolu olmak, sürekli formda kalabilmek için alkali suya ihtiyaç vardır.

Alkali suyun faydaları

Alkali su emilebilme özelliği sayesinde vücutta ihtiyaç duyulan hücrelere çok daha kolay ulaşır ve fayda sağlar.  Alkali su içen bireylerin su içme eylemi daha fazla olacaktır.  Özellikle az su tüketen ve su içmeyi sevmeyen kişiler alkali su içmeye başladıktan sonra daha fazla su içmeye başlayacaklardır.

Alkali su içmeye başladıktan sonra cilt derisinde olumlu etkiler meydana gelir. Cildin daha pürüzsüz ve parlak olduğu gözlemlenebilir. Kuru cilde sahip olan kişiler alkali sudan sonra aradaki farkı çok kolay fark edeceklerdir.  Yaşlanmayı geciktirir ve daha zinde, daha sağlıklı olunmasını sağlar.

Karbonatlı alkali su hazırlama :

Alkali su hazırlamak oldukça kolaydır. Karbonatlı alkali su hazırlamak için ihtiyaç duyulan tek şey eczaneden alınacak olan karbonat ve sudur.  En iyi şekli her gün taze olarak hazırlayıp, taze olarak tüketmektir. 2 litre suyun için bir yemek kaşığı karbonat atıp, eriyene kadar karıştırılır.  Alkali suyunuz hazır. Bu şekilde birkaç saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Oran arttırılarak alkali su arttırılabilir ya da azaltılabilir. Yemekler dahil her alanda kullanabilirsiniz. Ancak bir sağlık sorununuz var ise doktora sormadan tüketmeyiniz.

Limonlu alkali su hazırlama :

1 adet limonu dilimleyerek 2 litre suyun içerisine atın ve 8 saat bekleyin. Sekiz saat sonunda 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin ve karıştırın. Böylece suyun pH değeri yükselir ve alkali hale gelir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı