Su Gündem HaberleriSu ve insan Sağlığı

Daha Fazla Sperm Üretmek İçin Daha Fazla Su İçmeyi Deneyin

Kilo vermeye, zinde olmaya veya hamile kalmaya çalışıyor olsanız da, aynı tavsiye geçerlidir. Daha fazla su içmelisiniz. Semen bir sıvıdır, dolayısıyla meni ile su alımı arasında kaçınılmaz bir bağlantı vardır, ancak bir erkek ne kadar su içmelidir?

sperm

Ne kadar su yeterlidir?

Bu asırlık soru, uzmanların ve beslenme uzmanlarının onlarca yıldır cevaplamaya çalıştıkları bir sorudur. Bir erkeğin içmesi gereken kesin bir su miktarı yoktur, ancak yeterince tükettiğinize dair birkaç işaret vardır. İdrarınız açık sarıysa yeterli su içmişsinizdir. İdrar koyu sarıysa daha fazla su içmen gerekir. Sabahları idrar çıkışı daha koyu olma eğilimindedir ve daha güçlü bir kokuya sahip olabilir bunun nedeni idrarın bütün gece mesanenizde depolanmasıdır. İlk sabah idrarı ile hidrasyonu yargılamayın.

Genel bir bilgi olarak kullanmak için güvenli bir ölçü, her saat bir bardak su içmektir. Ortalama olarak günün uyanık olduğunuz kısmı 14 ila 16 saat ise,günde 14-15 bardak suyu tüketerek susuz kalmamak için yeteri kadar su alımı yapmış olacaksınız. Terlemeden kaynaklanan su kaybıyla mücadele etmek için antrenman yaptığınız her 15 dakikada bir ilave bir bardak su eklemeyi deneyin.

Su alımı sperm üretimini ne kadar etkiler?

Bir kek hamuruna yeterince su eklemezseniz ne olur? Kek hamuru dökmek için çok kalın olacak ve hacim azalacaktır. Aynı şey meni hacmi için de söylenebilir. Çok az su içmek de meni üretimi üzerinde aynı etkiye sahiptir. Vücutta yeterince su yoksa, meni daha kalın olur ve sperm yüzmede sorun yaşayabilir.

Temel su alımının yanı sıra, alkol alımını azaltmak da meni üretimini etkileyebilir. Alkol dehidrasyona neden olur, bu nedenle daha fazla alkol almak doğurganlığı azaltabilir, çünkü daha az sperm üretimi yapmıyorsunuz, sadece aşırı alımda daha az meni ve meni kalitesini düşürüyorsunuz.

İlgili Makale: Suyun Oluşumu

Daha Fazla Kaynak ve Makale İçin

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı