Genel

Haliçli Deniz Taksiler Geliyor

İstanbullular bu yaz deniz taksilere yeniden kavuşuyor. Hizmete girecek 50 yeni deniz taksi, dünyanın en eski tersanelerinden kabul edilen Haliç Tersanesi’nde üretilecek.

Şehir Hatları’nın 170’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle Haliç Tersanesi’nde tören düzenlendi. Törene katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 50 deniz taksiyinin bu yaz hizmete gireceği müjdesini verdi. İmamoğlu üretimi başlayan ilk deniz taksinin de reçinesini sürdü.

10 Kişi Kapasiteli

İmamoğlu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Deniz taksiler, bu kentin ruhuna uygun, Büyükşehir Belediyemizin ana disiplini ile paydaş olacak. Aynı zamanda bunun bir hizmet kadar bir kimlik olduğunun da farkında olarak, 50 tane deniz taksiyi bu senenin yazında hizmete sunmak istiyoruz. Eğer 50 adet yetmiyorsa daha fazla hedefi hızlıca koymalıyız. Bu taksilerimiz 10 kişi kapasiteli olmasının yanı sıra sizi Adalar’dan Sarıyer’e, Beylikdüzü’nden Üsküdar’a, Pendik’ten Bakırköy´e taşıyacak.

Renklerini İstanbullular Seçecek

Bu projeyi, Fatih Sultan Mehmet’ten bize emanet olan 565 yıllık bu kadim bu tersanede üreteceğiz. Deniz taksiler için en uygun renkleri de halkımıza sorarak birlikte karar vereceğiz. Ben de bu anlamda oy hakkımı kullanacağım.”

İlk Reçine Sürüldü

İBB Başkanı İmamoğlu, konuşmaların ardından Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş ile  birlikte,  deniz taksinin prototipine ilk reçineyi sürerek, “İstanbulumuza hayırlı olsun” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı