Genel

Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

Dengeli ve sağlıklı bir beslenme bol su içerir, ancak suyunuzu içtiğinizde vücudunuz ve genel sağlığınız üzerinde de bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Uygulamaya başlamanız gerektiğini düşündüğümüz belirli bir sağlıklı alışkanlık hakkında daha fazla bilgi edinin: aç karnına su içmek.

Metabolizmanızı En Üst Düzeye Çıkarın

Su, kendi başına yağ yakamayabilir, ancak günün erken saatlerinde metabolizmanızı güçlendirmede büyük bir rol oynayabilir. Sabah ilk iş olarak, midenizde çok az veya hiç birikmeden su içmek, vücudunuzun yiyecekleri daha iyi sindirmesine ve besinleri vücudunuza daha etkili bir şekilde dönüştürmesine yardımcı olur. Bu, kendinizi daha tatmin ve tok hissetmenize yardımcı olacak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Vücudunuza Detoks Yapın

İnsanlar tamamen doğal detoksifiye edici ürünler bulmak için yüzlerce lira harcıyorlar, ancak gerçek şu ki, sudan daha iyi detoksifikatör yok ve su en iyi detoksifikasyon işini aç karnına yapar. Su vücudunuzu nemlendirmeye başladığında, içinde depolanan toksinlerin dışarı atıldığını deneyimleyeceksiniz, çünkü su alımındaki artışın banyo molalarında artışa neden olduğu bir sır değil. Boş mideye sahip olmak, vücudunuzun toksinleri daha etkili bir şekilde filtrelemesini sağlar ve daha saf bir detoksifikasyonla sonuçlanır.

Su, bağırsak hareketlerini de teşvik edebilir – belki sabah kahveniz kadar değil, ama yine de etkili bir şekilde. Düzenli bağırsak hareketleriniz olduğundan emin olmak, genel sağlığı belirlemenin harika bir yoludur.

Midenizdeki Asitliği Azaltın

Suyun birçok düzenleyici yararı arasında, mide asiditesini düzenleme yeteneği geri kalanı arasında öne çıkıyor. Step to Health’e göre, aç karnına en az 3 bardak su içmek midenizdeki asitlik seviyesini azaltabilir ve bu da gastrite neden olan krampların sıklığının azalmasına neden olabilir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Aç karnına su içmenin lenfatik sisteminizi temizlemeye yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Lenfatik sistem, enfeksiyonla savaşan beyaz kan hücrelerinin taşınmasına yardımcı olan doku ve organ ağıdır. Düzenli grip aşılarınızın harika bir tamamlayıcısı olarak, bunu düştüğünüzde ve hastalıkların artması için aklınızda bulundurun.

Baş Ağrısını Önleyin

Bir sonraki baş ağrısı vuruşunuzdan sonra bir ibuprofene ulaşmadan önce, önceden bir şişe Absopure su almayı düşünebilirsiniz. Sabahları ilk iş olarak su içmek, sulu bir güne giden yolda iyi olmanızı ve baş ağrısı yaşama olasılığınızın çok daha düşük olmasını sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı