Genel

Gine Körfezi Korsanların Merkezi

Uluslararası Denizcilik Bürosu, 2020’de bir önceki yıla göre korsanlık vakalarında artış yaşandığını açıkladı. En çok saldırı Gine Körfezi’nde yaşandı.

2019’da 162 korsanlık vakası yaşanırken, bu rakam 2020’de 195’e yükseldi. 2020’de uzmanları da şaşkınlığa düşürecek bir korsanlık vakası, karadan 200 deniz mili açıkta yaşandı. Saldırıların ortalamalarına bakıldığında, çoğunlukla karadan 60 deniz mili açıkta yaşandı.

130 Mürettebat Kaçırdılar

Korsan saldırılarında mürettebatın kaçırılması olayı en fazla Gine Körfezi’nde yaşandı. Uluslararası Denizcilik Bürosu’na göre, Gine Körfezi fidye için mürettebat kaçıranların merkez üssü haline geldi. 2020’de tüm deniz kaçırma olaylarının yüzde 95’i bölgede meydana geldi. 22 korsan saldırısında 130 mürettebat kaçırıldı.

Kıyıya 250 Mil Mesafe Bırakın

Uluslararası Denizcilik Bürosu Direktörü Michael Howlett,”Mürettebata yönelik risk göz önüne alındığında, en azından gemi doğrudan güvenlik bir rıhtıma veya demirleme yerine geçene kadar karadan en az 250 mil uzakta durmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı