NedirSu Arıtma Filtreleri

Kullan At Filtre Nedir?

Adında anlaşıldığı üzere kullan at filtre: Genelde inline dediğimiz kapsül filtrelere verilen genel bir isimdir. Kullan at filtre dış gövdesiyle birlikte değişen her hangi bir filtre housingi olmayan filtrelere denir.

Kullan Filtreler ile Housing Filtre Arasında Ne Fark Var?

Housing filtreler genelde bir muhafazası olan boş bir yuvası vardır ve bu yuva yani housing su arıtma cihazında sabittir siz kapağını bir housing anahtar yardımı ile açar içerisindeki eski kullanılmış filtreyi çıkarır yerine yenisini takarsınız maliyet acısından housing filtreler dış gövdesi ile birlikte değişmediği için daha uygun fiyata gelir. Örnek housing aşağıdaki resimde mevcut.

Örnek Housing

housing

Örnek Housing Filtre

Örnek Housing Filtre

Örnek housing filtremiz üsteki housing içine takılır ve bu şekilde devamlı içindeki filtre kullanılır housing her zaman arıtma cihazında sabit kalır yani dış gövdesi hiç değişmez.

Örnek Housing Filtre Takılışı

Örnek Filtre Takılışı

Su arıtma cihazlarında membran filtre housingleri vardır bunlarda housing filtre olarak geçer aynı membran filtrenin kullan at tipide bulunmaktadır. Başta da dediğim gibi kullan at filtreler housing filtrelere göre daha maliyetli olduğu için genelde housing sistem filtre çok kullanılır.

Örnek Membran Housing

yukarıdaki resimde görüldüğü üzere filtre housing içinden çıkartılıyor ve yerine yenisi takılıyor.

Housing filtrelerin de ne olduğunu bu makalemizde öğrenmiş olduk şimdide örnek kullan at filtrelerin örnek resimlerine bakalım.

Örnek Kullan At Filtre

Kullan at filtre

Resimde görülen filtre inline yani kullan at bir filtredir şekilde görüldüğü üzere filtrenin her hangi bir kapağı yoktur. Filtre değişim zamanı geldiğinde resimde görüldüğü şekilde dış gövdesi ile birlikte atılır.

Örnek Kullan At Filtreleri Bir Su Arıtma Cihazı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı