Su Gündem HaberleriSu ve insan Sağlığı

Soğuk Su İçerseniz Kilo Alır mısınız?

Araştırmalar, soğuk su içmenin aslında kilo vermenize yardımcı olabileceğini buldu. Beslenme uzmanı Pooja Makhija, geçtiğimiz günlerde bu şaşırtıcı açıklamayı Instagram’da paylaştı. Aslında su sıfır kalorili harika bir sıvıdır. Makhija paylaşımında bu yüzden, ister oda sıcaklığında ister soğuk, su içmenin kilo almaya neden olmasının imkansız olduğunu söylüyor.

Soğuk su içmek kilo aldırır mı?

Soğuk, buz gibi soğuk ya da oda sıcaklığında hiçbir su kilo almanıza neden olmaz. Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, soğuk su içmenin aslında kilo vermenize yardımcı olabileceğini söylüyor.

Su sıfır kaloriye sahiptir, bu nedenle içme suyunun hiçbir şekilde kilo almaya neden olması imkansızdır. “Vücudunuzun biraz kalori yakması, bu suyu ısıtması ve vücut ısısı olan 36 dereceye düşürmesi gerekiyor. Yani, aslında metabolizma hızını arttırıyor, suyu vücut sıcaklığına getirmek için ısıtmaya çalışıyor ” diyor diyetisyen.

Soguk-su-icmek

Bu nedenle, su, soğuk, ılık veya sıcak, ne istersen tadını çıkar. Ancak her gün yeterince su içtiğinizden emin olun. Sizi nemlendiren ve baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, düşük idrara çıkma, daha az cilt elastikiyeti, ağız kuruluğu ve düşük tansiyon gibi dehidrasyonla ilişkili yan etkileri önleyen tek araçtır.

Dahası, hangi sıcaklıkta olursa olsun yeterli su içmek kilo vermek için en iyi araçtır. Ayrıca, susuzluk hissi genellikle aç hissetmekle karıştırılabildiğinden, aşırı yeme ve öğün ortasında açlık sancılarını da önleyebilir.

Kaynak

İlgili Makale : Naylon poşet Polimer mi?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı