GenelKuraklıkSu Arıtma Gündem HaberleriÜlke ve Dünya Gündemi

2021 Dünya Su Günü dijital kampanyası: # Water2me

Dünya Su Günü, suyu kutluyor ve temiz suya erişimi olmayan 2,2 milyar insanın farkındalığını artırıyor. Küresel su kriziyle mücadele etmek ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 6’ya ulaşmak için harekete geçmekle ilgilidir: 2030’a kadar herkes için su ve sanitasyon.


2021 Dünya Su Günü’nün teması suya değer vermektir. Fiyatlandırma konularının ötesinde, bu konu insanların suya verdiği çevresel, sosyal ve kültürel değerleri de içermektedir.

Şu andan Aralık ayının sonuna kadar sosyal medyada yer alan dijital bir kampanya, sohbetler oluşturmayı, dünyanın her yerinden insanlardan su ve bunun onlar için ne anlama geldiğiyle ilgili görüş ve yorumlar toplamayı amaçlıyor. Amaç, insanların suya nasıl değer verdiğini – ekonomik, sosyal, kültürel ya da başka şekillerde – yaşamlarında nasıl bir rol oynadığını anlamaktır.


Bu dijital kampanyanın sonuçları, 22 Mart 2021’e kadar yaklaşan Dünya Su Günü’nü besleyecek ve şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı