GenelSu Arıtma Gündem HaberleriÜlke ve Dünya Gündemi

BM-Su 2030 stratejisi, SDG 6’ya doğru ilerlemeyi hızlandırmaya odaklanıyor


Su ve sanitasyon zorluklarının karmaşıklığı ve büyüklüğünün üstesinden gelmek için koordineli eylem acilen gereklidir.


BM-Su 2030 Stratejisi, gerekli odaklanma, aciliyet, etkinlik ve tutarlılıkla on yıllık bir süre boyunca su ve sanitasyon zorluklarını ele almanın toplu bir yolunu temsil ediyor.

2030 Stratejisi, BM-Su’yu 2030 Gündemi için hedeflenen tarihe taşıyacağından, 2030 Stratejisi döneminin başında endişe verici bir şekilde kapalı olan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SDG) 6 hedeflerine doğru ilerlemeyi hızlandırmaya odaklanıyor. Bu nedenle, 20302’ye kadar Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini gerçekleştirmek için Eylem On Yılı’nın bir parçası olarak 2020’de başlatılan SDG 6 Küresel Hızlandırma Çerçevesi, 2030 Stratejisinin temel bir unsurunu oluşturmaktadır.

2030 Stratejisi, BM-Su’yun 2014-2020 Stratejisi, Şartnameler ve yetki ve BM-Su Dış İncelemesi 2018 üzerine inşa edilmiştir. BM-Su Üyeleri, Ortaklar ve Dış Destek Ajanslarını içeren bir danışma süreci yoluyla toplu olarak geliştirilmiştir.

2030 Stratejisi belgesi, BM-Su’yun vizyonunu, misyonunu ve üç çalışma alanını sunmakta ve on yıllık dönemde BM-Su’yun potansiyelini tam olarak gerçekleştirebileceği bir Değişim Teorisini ana hatlarıyla belirtmektedir. Son olarak, BM-Su için ortak başarının 2030’da nasıl görüneceğini ortaya koyuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı